TOP3: Bezalkoholiskie kokteiļi aukstām ziemas dienām

0 Komentāru
TOP3: Bezalkoholiskie kokteiļi aukstām ziemas dienām
Foto: Leilani Elderts, Flickr.com

Šis ir laiks, kad garastāvokli uzlabo omulīgi vakari pie kamīna, labi sarunu biedri un karstie dzērieni. Ieprieciniet ģimeni un draugus ar gardiem bezalkoholiskajiem kokteiļiem, tad ziema neliksies tik gara!

Lūk, trīs lieliskas receptes, kā pagatavot karsto bezalkoholisko kokteiļi vēsajām ziemas dienām!

Kakao ar piparkūku putukrējumu

Foto: Leilani Elderts, Flickr.com

Foto: Leilani Elderts, Flickr.com

Gardais kakao ir ideāli piemērots Latvijas ziemai: tas sasilda un rada romantisku omulību. Vēl pirms dažiem gadsimtiem tā stiprākā versija – karstā šokolāde – bija izmeklēts dzēriens, ko baudīja medicīniskos nolūkos, lai mazinātu sliktu garastāvokli un dusmas. Kakao satur pietiekami daudz antioksidantu, tādēļ dzēriens ir ne vien garšīgs, bet arī piemērots veselības uzturēšanai.

Lielākai labsajūtai tradicionālo kakao, ko gatavo no pulvera un piena, var papildināt ar piparkūku putukrējumu. Vispirms pagatavo sīrupu: ņem vienādās attiecībās ūdeni un cukuru, pievieno kanēli, krustnagliņas, virces, melnos piparus, kardamonu, anīsu, koriandru vai izmanto gatavu piparkūku garšvielu maisījumu. Sīrupu nedaudz pavāra, pēc tam nokāš caur smalku sietu. 500 ml 30% saldkrējuma pievieno apmēram 100 ml sagatavotā sīrupa, iekrāso ar 50 ml svaigi spiestu biešu sulu, lai putukrējums būtu rozā krasā. Putukrējumu var sakult ar mikseri vai speciālu putukrējuma sifonu. To kārto krūzē virs pagatavotā kakao un dekorē ar apsvilinātu zefīru.

0 Komentāru