Komentāri
Titānika ēdienkarte izsolē varētu sasniegt pat 70 tūkst. dolāru vērtību

Senu piemiņlietu kolekcionāriem pavērusies iespēja tikt pie patiešām unikāla priekšmeta. Tā ir restorāna ēdienkarte no 1912. gadā avarējušā okeāna lainera Titāniks. Tās cena gan tiek lēsta krietni dārgāk, nekā būtu izmaksājušas visdārgākās pusdienas uz savulaik lepnākā kuģa.

Avarējušā lainera pēdējo pusdienu ēdienkarti līdz mūsdienām saglabājis viens no izglābtajiem pasažieriem. Abrahams Linkolns Salomons bija viens no pirmās klases pasažieriem, kas atradās tā saucamajā “miljonāru laivā”. Lai arī glābšanas laivā bija vieta 40 cilvēkiem, tajā bija tikai 12 pasažieri un apkalpes locekļi. Tolaik presē parādījās baumas, ka turīgie pasažieri esot piekukuļojuši apkalpi, lai tajā netiktu uzņemti slīkstošie.

Ēdienkartē minēta auksta liellopu gaļa, pelmeņi un citi sāļie ēdieni. Savukārt ēdienkartes aizmugurē parakstījies cits pirmās klases pasažieris Aizeks Džeralds Frauentāls, ar kuru Salomons liktenīgajā dienā ieturēja pusdienas.

Ēdienkarte kopā ar dažiem citiem objektiem, kas saistīti ar nogrimušo laineri, tiks izsolīta 30. septembrī. Tās cena prognozēta 50 līdz 70 tūkst. ASV dolāru robežās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl