Tiks noskaidrots populārākais dzīvnieks zoodārza apmeklētāju vārdos

Komentāri
Tiks noskaidrots populārākais dzīvnieks zoodārza apmeklētāju vārdos
LETA

Brīvdienās Rīgas Zooloģiskajā dārzā īpaši tiek gaidīti tie apmeklētāji, kuru vārdā vai uzvārdā ir kāda dzīvnieka nosaukums. Šiem zoodārza viesiem tiks piešķirta 50% atlaide no ieejas maksas.

Šodien Rīgas Zooloģiskais dārzs svin savu 104. dzimšanas dienu un tāpēc jau šajās brīvdienās – 15. un 16. oktobrī gan Rīgā, gan arī filiālē Cīruļi tiek rīkotas tradicionālās Dzīvnieku dienas. Īpaši ciemos tiek gaidīti apmeklētāji, kuri ikdienā popularizē dzīvnieku pasauli, vārdā vai (un) uzvārdā lietojot kāda dzīvnieka nosaukumu.

Sīva konkurence

Sacensība par to, kurš dzīvnieks ir populārāks Rīgas zoodārza un filiāles Cīruļi apmeklētāju vārdos un uzvārdos, katru gadu pulcē lielu skaitu interesentu, un konkurence vienmēr ir sīva. Līderu godā tikuši celti gan Lāči un Brieži, gan Gulbji, Vilki, Zaķi un arī Baloži. Savukārt cieši uz papēžiem minuši Gaiļi, Strazdi, Kazas, Ērgļi, Vanagi, Cīruļi un Lūši.

Pērn populārākais uzvārds – Gulbis

Pērn Rīgas Zoodārzu un filiāli Cīruļi apmeklēja 615 cilvēki, kuru vārdos un uzvārdos bija paslēpies dzīvnieka nosaukums, aptverot 77 sugas. Lai arī Cīruļi sākumā izvirzījās stabilā vadībā, tomēr savu pārsvaru tie nespēja noturēt. Apkopojot abu dienu rezultātus, 2015. gada Dzīvnieku dienās vinnēja dažādās valodās minēti Gulbji. Tiem cieši sekoja Lūši, Strazdi un Brieži. Savukārt Cīruļiem kopā ar Gaiļiem un Baložiem nācās samierināties ar dalītu piekto vietu. No interesantākajiem dzīvniekiem, kas sastopami cilvēku uzvārdos, jāmin Grēve, Irbe, Vēzis, Tilbīte un Blusa.

Bet kurš dzīvnieks uzvarēs šogad un cik dārza apmeklētājiem ar dzīvnieku nosaukumu saistīts būs vārds vai uzvārds? Intriga atrisināsies jau pavisam drīz!

Foto: dzīvnieki Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Lasi vēl