TDA ”Dancis” atkal pārsteidz – tradicionālajā kalendārā dejotāji iemūžināti kā brīnumainas būtnes

3 komentāri
TDA ”Dancis” atkal pārsteidz – tradicionālajā kalendārā dejotāji iemūžināti kā brīnumainas būtnes
JURĢIS RIKVEILIS

Gada sākumā tradicionālo kalendāru izdevis tautas deju ansamblis ”Dancis”. Šis ir jau 16. kalendārs, ko izlaidis deju kolektīvs, un šogad tā veidotāji kārtējo reizi pārsteiguši ar izdomu – dejotāji tajā attēloti kā brīnumainas būtnes.

LU tautas deju ansamblis ”Dancis” – viens no labākajiem, pieredzes un tradīcijām bagātākajiem tautas deju ansambļiem Latvijā – nākamgad svinēs 75. jubileju. Gadu gaitā ansamblī izveidojušās daudzas skaistas tradīcijas, un viena no tām – ansambļa kalendāra veidošana.

Katru gadu kalendāra bildēs modeļu lomā iejūtas ansambļa dejotāji, un arī idejas par kalendāra tēmām rodas dejotāju vidū. Šogad idejas un mākslinieciskā izpildījuma autores ir kolektīva dalībnieces Lauma Šime un Dārta Helēna Pumpure, bet jau piekto gadu kalendāra fotogrāfs ir Jurģis Rikveilis (arī bijis ”Danča” dejotājs).

”Katrs no mums ir ”Danča” dejotājs ne tikai mēģinājumu zālē, bet arī savā būtībā, identitātē un pasaules redzējumā. Tautiskais, krāšņais, individuālais, danciskais – saaug ar cilvēku pašu. Tādas izskatās ”Danča” brīnumainās būtnes mūsu acīm,” par šī gada kalendāra tēmu saka tā idejas autores.

Kalendāra izveidē par iedvesmu un palīgu kalpoja TDA ”Dancis” bagātīgā tērpu noliktava, kur glabājas tautas tērpi un to stilizējumi, ko ansamblis velk koncertos jau no tā pirmsākumiem. Daudzas no idejām radās tieši tērpu noliktavā – tika izmantotas tērpu detaļas, tērpu raksti, tērpu formas un krāsu salikumi.

Kā uzsver Lauma un Dārta, viņām kā ”Danča” patriotēm vienmēr ir svarīgi, lai visās bildēs dejotāji sajustu paši savu ansambli, savus tērpus, savas tradīcijas un estētiskās vērtības.

Arī pērn TDA ”Dancis” priecēja ar stilīgu kalendāru