Tautas medicīna pret iesnām

Komentāri
Tautas medicīna pret iesnām
Foto: Ed Vinas, Flickr.com

Kartupeļu tvaiki, liepziedu tēja, svaigas sulas pilieni degunā – kopskaitā 10 efektīgi padomi, kā atbrīvoties no iesnām ar tautas medicīnas palīdzību.

No iesnām iespējams atbrīvoties, vairākas reizes dienā skalojot degunu ar sālsūdeni, kura sastāvā ir ceturtdaļa tējkarotes vārāmā sāls uz glāzi ūdens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārbaudīts līdzeklis – elpot novārītu (ar visu mizu) kartupeļu tvaikus.

Vakarā karsējot kājas vanniņā, jāizdzer krūze liepziedu tējas, pēc tam uzreiz jādodas pie miera. Pateicoties kāju karsēšanai un liepziedu tējai, jūs kārtīgi izsvīdīsit. Nākamajā dienā iesnas būs vai nu pārgājušas, vai arī būtiski mazinājušās.

Pirms miega ieteicams kāju pēdas aptīt ar marli, kas samērcēta asā pipara uzlējumā un pa virsu uzvilkt vilnas zeķes.

Maziem bērniem pret iesnām iesaka pilināt degunā svaigi spiestu sarkano biešu sulu. Biešu vietā iesaka izmantot arī burkānus.

Degungalu iesaka apsmērēt ar ”zvaigznīti”, Mentholatum vai jebkuru citu spēcīgu mentola ziedi. Tas atvieglo elpošanu, deguna gļotāda nesatūkst un vieglāk elpot, kā arī deguns iztīrās vieglāk.

Pret iesnām palīdz karsts ceļmallapu, meža zemeņu lapu un asinszāles uzlējums – 2 ēdamkarotes jebkuru no šīm ārstniecisko augu drogām aplej ar glāzi karsta ūdens un nostādina 30 minūtes, nokāš un dzer 2–3 reizes dienā pa pusglāzei.

Fitoterapeiti iesaka 3–4 reizes dienā pilināt degunā katrā nāsī pa 6–8 pilieniem svaigas sulas (der burkānu un ābolu) vai zāļu tējas uzlējuma.

Līdzās šiem padomiem jāstiprina organisma imunitāte, ēdot ķiplokus, dzērvenes, bišu produktus, smiltsērkšķu ogas.

Iesaka veselīga dzīvesveida popularizētāja Irēna Inrossa.

Lasi vēl