Tas nav joks – govju urīnā atrod zeltu

1 komentārs
Tas nav joks – govju urīnā atrod zeltu
Foto: AFP/ EPA/ LETA

Zeltu var meklēt ne vien zemes dzīlēs, bet arī govju urīnā. Pie šāda atklājuma nonākuši Indijas zinātnieki, gadiem ilgi pētot Gīras šķirnes govis, kas Indijā tiek uzskatītas par svētajiem dzīvniekiem.

Septiņu gadu laikā veiktie Gīras govju urīna pētījumi ļāvuši kādas Indijas Gudžaratas štata universitātes zinātniekiem nonākt pie pārsteidzoša atklājuma – govju urīnā ir zelta pēdas. Atklājums veikts, analizējot 500 šīs šķirnes govju urīna paraugus. Tie ņemti gan no teļiem, gan grūsnām govīm, piena govīm, gan arī tādām govīm, kas pārstājušas dot pienu. Testu laboratorijā veiktie urīna paraugu mērījumi atklājuši, ka litrā govju urīna ir no 10 – 30 miligramiem zelta, tiesa, metāla jonu formā. Zelts atrodas ūdenī izšķīdušajos sāļos, un tā daudzums galvenokārt esot atkarīgs no dzīvnieka vecuma. Zinātnieki gan norāda, ka ar ķīmiskām metodēm tos iespējams pārvērst reālā metālā.

Zinātnieki, kuri veica pētījumu, uzsver, ka gadījumā, ja cilvēka urīnā ir augsta zelta koncentrācija, viņš ilgāk paliks jauns un viņa bērni būs veselīgāki. Viņiem būs arī garāks mūžs. Tāpēc pētnieki nākuši pie slēdziena, ka Gīras govju urīnu varētu izmantot cilvēka mūža pagarināšanā.

Foto