Tagad, lai komponētu, nav vajadzīgs pat mūzikas instruments

Komentāri
Tagad, lai komponētu, nav vajadzīgs pat mūzikas instruments
Foto: Andrew Kuznetsov, Flickr

Nu ikviens var kļūt par komponistu – nav nepieciešama ne muzikālā izglītība, ne prasme spēlēt kādu instrumentu. Viss, kas vajadzīgs, ir speciāli aprīkots cimds.

Cimds, kas pieskārienu pārvērš mūzikā – tā raksturojams kādas amerikāņu kompānijas izgudrojums. Jebkura stingra virsma – galds, krēsls, klavieres ar aizvērtu vāku vai pat paša cilvēka ķermenis – var tikt pārvērsts mūzikas instrumentā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cimdā iešūti astoņi sensori, kas atrodas uz plaukstas un starp pirkstiem, tas savienots ar speciālu magnētisku rokassprādzi, kas ar bluetooth palīdzību radīto skaņu pārraida uz datoru vai viedtālruni. Sensori reaģē uz dažāda stipruma pieskārieniem, attiecīgi radot skaņu, kas tiek nospēlēta viedtālrunim vai datoram pievienotajās austiņās. Lai arī tāpat kā jebkuru mūzikas instrumentu, cimdu var izmantot arī iesācēji, viens no tehnoloģijas radītājiem Andrea Balderiči atzīst, ka mūziķiem jaunā tehnoloģija pavērs īpaši plašas iespējas.

“Katra virsma ir kā iespēja – spēlēt var uz gandrīz jebkā! Spēlējot kādu instrumentu ar cimdu rokā, veidojas tāda kā dubultā performance. Jo reizē tiek fiksēta pirkstu radītā skaņa uz instrumenta un arī papildu signāli, kas nāk no sensoriem cimdā,” skaidro Balderiči.

Jaunās tehnoloģijas izstrādātāji paši ir mūziķi. Viņi stāsta, ka, uzstājoties publikas priekšā, vienmēr vēlējušies publikai vizuāli parādīt, kā rodas melodija un dažādi mūzikas efekti. Ar jaunizveidoto cimdu tas ir iespējams.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl