Superindīga zivs mulsina Krimas zvejniekus

0 Komentāru
Superindīga zivs mulsina Krimas zvejniekus
Foto: Chris Combe, Flickr.com

Neparasts atklājums novērots Melnajā jūrā. Pie Sevastopoles notvertas ārkārtīgi indīgās lodeszivis, kas parasti sastopamas vien Klusajā un Indijas okeānā.

Lodeszivs jeb fugu satur indi, kas ir krietni spēcīgāka par cianīdu, tāpēc pat pieskaršanās tai var izraisīt nopietnas veselības problēmas, taču tās lietošana uzturā var beigties ar nāvi. Tieši šā fakta dēļ Japānā to uzskata par delikatesi, jo, ievērojot īpašus pagatavošanas noteikumus, to ir iespējams ēst. Tiesa, ne kurš katrs pavārs uzņemas to pagatavot.

Tagad fugu varētu kļūt arī par delikatesi Krimā, jo makšķernieki šo eksotisko zivi atklājuši pie Sevastopoles. Aptaujātie Krimas restorānu saimnieki gan pagaidām nesteidzas to iekļaut savās ēdienkartēs.

Šobrīd nav skaidrs, cik daudz šīs sugas pārstāvju atrodas Melnajā jūrā un kā zivs tur nonākusi, jo parasti tā mitinās Klusā un Indijas okeāna ūdeņos, kur ir jūtami siltāks. Šobrīd pie šīs problēmas izpētes ķērušies zinātnieki, lai noskaidrotu, ko tās Melnajā jūrā ir lietojušas uzturā un kā tās ir ietekmējusi šīs jūras vide.

0 Komentāru