5 komentāri
Superasprātīgi! Cehs.lv jokdari radījuši Latvijā pirmo alkoholisma skalu
Foto: F64

Ar saukli “Nosaki, cik tieši lielā “pālī” tu vakar biji!” klajā nākusi Latvijas interneta asprāšu Cehs.lv komanda, piedāvājot Latvijā pirmo alkoholisma skalu. Par mērvienību izraudzīti nekas cits kā… Kulakovi.

“Vai tev arī ir apnikušas tās reizes, kad piedzeries, taču draugiem nākamajā dienā nespēj precizēt, cik tieši lielā “pālī” biji? Cehs.lv, gadiem ilgi testējot dažādus alkoholisma līmeņus, ir nācis klajā ar savu skalu, kas, cerams, noderēs ikvienam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Protams, šī skala vēl ir jāprecizē, jādaudzina un jālolo, lai iegūtu akadēmisku statusu, tāpēc cerēsim uz atsaucību un grandioziem ierosinājumiem komentāros,” norāda Cehs.lv komanda.

0,0 Kulakovi – tu esi skaidrā

0,1 Kulakovs – izdzēri aliņu.

0,2 Kulakovi – izdzēri dažus aliņus, bet, ja pagaidīs, tad drīkstēs stūrēt.

0,3 Kulakovi – tas līmenis, kurā točna nedrīkst stūrēt.

0,4 Kulakovi – ”davaj, vienu aliņu” pārvērtās ”davaj, aliņu visu vakaru.” Patīkams kodiens.

0,5 Kulakovi – ”davaj, aliņu visu vakaru” pārvērtās par ”okej, vēl šotu un kokteili”. Pirms gulētiešanas metas reiboņi; tu domā – nahuj vajadzēja tik daudz. Pie šā līmeņa sākas iespējama vemšana.

0,6 Kulakovi – konkrēts “pālis”. Ir potenciāls “sataisīt sūdus”, iztrūkst kadri, nākamajā dienā nožēlo izdzerto apjomu, jūtams sagurums, tomēr veiksmīgi izsprūc un nekas vairāk par neganti nodzertu vakaru nav noticis.

0,7 Kulakovi – esi sastrādājis muļķības. Iespējams, publicējis sociālajos tīklos sevi diskreditējošu informāciju un/vai rakstījis sūdu pretējam dzimumam. Iztrūkst bilde, ir kauna sajūta un nepārvarama vēlme vismaz kādu brīdi atteikties no alkohola. Pēc šī līmeņa bieži vien vēlme dzert atgriežas ne ātrāk par trim dienām.

0,8 Kulakovi – tu neko neatceries, esi guvis savainojumus, apkārtējie ļaudis uz tevi ir dusmīgi, iespējams, esi guvis finansiālus zaudējumus (pazaudēts telefons, nodzerta visa nauda u.c.). Morālie apsvērumi pilnā nopietnībā liek pārdomāt turpmākos alkohola lietošanas paradumus un/vai speciālista iesaisti.

0,9 Kulakovi – viss iepriekšminētais ar nosacījumu, ka tevi mājās nogādāja ar nešanu.

1 Kulakovs – tu šonedēļ dzer jau devīto dienu un nesaskati tajā problēmu. Tava ģimene un draugi novēršas; alkoholisms kļuvis par dzīvesveidu, kas, visticamāk, tevi arī piebeigs.

Ja alkohola lietošanas laikā esi riskējis ar savu dzīvību, tad tie, neatkarīgi no citiem apstākļiem, ir 0,9 Kulakovi,” akcentē Cehs.lv.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl