Suņi un kaķi Japānā sasniedz ilgdzīvošanas rekordus!

0 Komentāru
Suņi un kaķi Japānā sasniedz ilgdzīvošanas rekordus!
Pixabay

Japānā ilgdzīvotāji ir ne tikai cilvēki. Uzlecošās saules zemē ilgdzīvošanas rekordus sasniedz arī mājas mīluļi – suņi un kaķi.

Faktu, ka suņi un kaķi dzīves laikā sāk līdzināties saviem saimniekiem, pilnībā apstiprina Tokijas Universitātes pētījums, kurā noskaidrots, ka Japānā suņu un kaķu dzīves ilgums ir sasniedzis vēsturiskus rekordus. Tas nozīmē, ka mājdzīvnieki ne tikai kļūst līdzīgi saviem saimniekiem vizuāli, bet arī pielāgojas viņu paradumiem, un cilvēku dzīves kvalitāte pavisam tieši ietekmē arī viņu mīluļu dzīves kvalitāti.

Japānā suņu vidējais dzīves ilgums ir 13,9 gadi, bet kaķu – 11,9 gadi. Mājdzīvnieki sākuši ilgāk dzīvot, pateicoties regulārām profilaktiskajām potēm, labai veterinārajai palīdzībai, kvalitatīvai pārtikai, kā arī tam, ka ir samazinājies klaiņojošo dzīvnieku skaits.

Starp citu, mājdzīvnieku skaits Japānā ir teju 20 miljoni, kas ir vairāk nekā bērnu līdz 14 gadu vecumam, kuru ir 16 miljoni. Eksperti uzskata, ka zemā dzimstība un pieaugošais mūža ilgums ir galvenie iemesli, kāpēc japāņi arvien vairāk sāk iegādāties mājdzīvniekus.

Pixabay

Pixabay

0 Komentāru