Sumo cīkstoņi ar līdzsvara trikiem ieskandina Jauno gadu

Komentāri
Sumo cīkstoņi ar līdzsvara trikiem ieskandina Jauno gadu
Foto: EPA/ LETA

Jaunā gada sagaidīšanas rituāls saskaņā ar senām Japānas tradīcijām noritējis Tokijā. Tur lielākā šinto dievnama pagalmā to īstenojuši valsts labākie sumo meistari.

Sumo cīņa, kuras saknes meklējamas senās Japānas šinto reliģijā, sākotnēji tika piekopta tempļos kā upurēšanas rituāls dieviem. Šodien rituālā sumo meistari, kuru svars ir ap 150 kilogramiem, bet augums – teju divi metri, pie Tokijas lielākā šinto dievnama uz granīta virsmas demonstrēja izcilu līdzsvara kontroli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mongoļu izcelsmes sumo cīkstonis Hakuho ieņem augstāko rangu sumo hierarhijā un ir tikai viena titula attālumā no kļūšanas par godalgām bagātāko sumo cīkstoni Japānā. 29 gadus vecajam cīkstonim jau ir 32 tituli – tikpat, cik visu laiku labākajam sumo meistaram Taiho, kurš sportu pameta pirms 44 gadiem.

Lai noraudzītos šajā rituālā, pie dievnama bija pulcējušies simtiem cilvēku.

Profesionālajā sumo šobrīd aktīvi piedalās vairāk nekā 40 ārvalstnieku, kuru dzimtene ir pat tādās Japānai attālās vietās kā Brazīlija vai Bulgārija.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl