Sudraba gaismas staros: Rīgas tautas deju ansambļi satikušies īpašā foto projektā

Pievienot komentāru
Sudraba gaismas staros: Rīgas tautas deju ansambļi satikušies īpašā foto projektā
JURĢIS RIKVEILIS

Astoņi Rīgas tautas deju ansambļi, gatavojoties koncertam “Savā rokrakstā”, gada sākumā apvienoja spēkus, lai realizētu neparastu fotoprojektu. Lai arī koncerts pārcelts uz rudeni, nu košās fotogrāfijas nodotas plašākas sabiedrības novērtējumam.

Koncerts “Savā rokrakstā” VEF Kultūras pilī sākotnēji bija plānots 13. aprīlī, bet līdz ar ārkārtējo situāciju valstī tas tika pārcelts uz 29. maiju. Tomēr arī šajā datumā koncerts nevarēs notikt, tādēļ tā norise pārcelta uz 12. oktobri.

”Ļoti gaidām, kad varēsim satikt savus skatītājus turpat, VEF Kultūras pilī, – pusgadu pēc dienas, kad koncerts tika sākotnēji plānots. Bet šobrīd, kad jau esam pamatīgi sailgojušies pēc dejošanas, koncertiem un skatītāju aplausiem, vēlamies dalīties ar jums mūsu fotoprojektā,” saka projekta dalībnieki.

Ieceres īstenošanā piedalījušies dejotāji no astoņiem Rīgas tautas teju ansambļiem – ”Ačkups”, ”Daiļrade”, ”Dancis”, ”Gatve”, ”Līgo”, ”Rotaļa”, ”Teiksma” un fotoprojekta virzītājs – Rīgas Tehniskās universitātes TDA ”Vektors”.

Fotogrāfs Jurģis Rikveilis jau iepriekš pārsteidzis ar oriģinālām fotogrāfijām, kurā radoši apvienojis tradicionālo un mūsdienīgo.

Skatītājam gluži kā caur palielināmo stiklu ļauts ielūkoties tautas tērpā un tā detaļās – saktu stikliņos un gravējumos, mēteļu un blūžu izšuvumos, trejdekšņu spīdumā un vainagu pērlītēs, ar kurām uz skatuves prožektoru gaismās dejo Rīgas labākie tautas deju ansambļi.

Taču šoreiz tas viss ietīts sudraba gaismas staros, kas gluži kā zīda pavedieni apvij dejotāju augumus, pieskārienus un acu skatus, pasvītrojot katra ansambļa raksturu un unikalitāti.

Labāko fotogrāfiju izstāde būs aplūkojama arī 12. oktobrī VEF Kultūras pils vestibilā, kad norisināsies šo ansambļu koncerts ”Savā rokrakstā”.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja un idejas autore Dagmāra Bārbale uzsver: ”Koncerts solās būt īpašs, kontrastiem bagāts, emocionāls un pārsteidzošs, jo ansambļi izdejos tikai sev raksturīgākās un tīkamākās horeogrāfijas no Zelta fonda līdz pavisam oriģināliem jaundarbiem.”