Spilvenu kauju dalībnieki uzstāda pasaules rekordu

Komentāri
Spilvenu kauju dalībnieki uzstāda pasaules rekordu
Foto: Reuters/ Scanpix

Jauno studentu iesvētības dažādās pasaules malās notiek gana atšķirīgi. ASV studenti ar savām izpriecām iekļuvuši Ginesa rekordu grāmatā.

Kalifornijas universitātes pirmkursnieki savās iesvētībās grāmatas un portatīvos datorus nomainīja pret spilveniem. 4200 studentu lielā spilvenu armija pārspēja iepriekšējo rekordu, ko savulaik uzstādīja Zviedrijas dīdžeju duets, iesaistot 3813 cilvēkus.

Kalifornijas universitātes izmantotie sintētiskie spilveni bija daudz izturīgāki, un spalvas no tiem gaisā nelidoja. Aculiecinieki sacīja, ka šī jaunākā spilvenu kauja drīzāk līdzinājās kaujas mākslu nodarbībai.

Spilvenu cīņa Kalifornijas universitātē jau kļuvusi par ikgadēju rituālu. Tā ir daļa no plašākiem nedēļu ilgiem studentu iesvētīšanas pasākumiem. Par cīņas ieroci izmantot spilvenu jau ceturtais Ginesa rekords, ko neparastajās kaujās šī skola jau uzstādījusi.

Pasaulē Starptautisko spilvenu kauju dienu atzīmē 6. aprīlī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl