Spīķeros atklās neparastu hiperbolu izstādi

0 Komentāru
Spīķeros atklās neparastu hiperbolu izstādi
Monta Bitiniece, TV3 ziņas

No 3. oktobra līdz 9. novembrim kim? Laikmetīgās mākslas centrā būs atvērta izstāde ”Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli”. Tajā kā īpašs akcents izstādīts kāds Ginesa rekordu grāmatā iekļauts eksponāts.

Projekta ”Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli” ietvaros tiks eksponēti matemātiķes Dainas Taimiņas un rokdarbnieču tamborētie 3D objekti, LiepU MPLab Jauno mediju mākslas programma, studentu radītās digitālās vizualizācijas, kā arī interaktīvais ilgtspējības tīklu interfeiss.

Izstādē būs apskatāma arī hiperbola, kas kā lielākā un garākā iekļauta Ginesa rekordu grāmatā. Tajā ”ietamborēts” 7 km gars diegs. Kā interesants tiek uzsvērts fakts, ka dators hiperbolu spēj “uzzīmēt” līdz noteiktai robežai un tālāk nav formulas, pēc kuras aprēķināt hiperbolas līkločus. Līdz ar to uztamborētās hiperbolas patiesība ir 3D mākslas darbi, ko neviena tehnoloģija nespēj izveidot.

Arī tad, ja zināšanas par matemātiku ir vājas, izstāde ļaus priecāties par vienreizējiem mākslas darbiem.

Ekspozīciju papildinās Dainas Taimiņas, sociologa Valda Kreba un mākslinieku Rasas Šmites un Raita Šmita sniegtās publiskās lekcijas un radošās darbnīcas.

Plašāk skaties videosižetā!

 

0 Komentāru