Spīķeros atklās neparastu hiperbolu izstādi

Komentāri
Spīķeros atklās neparastu hiperbolu izstādi
Monta Bitiniece, TV3 ziņas

No 3. oktobra līdz 9. novembrim kim? Laikmetīgās mākslas centrā būs atvērta izstāde ”Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli”. Tajā kā īpašs akcents izstādīts kāds Ginesa rekordu grāmatā iekļauts eksponāts.

Projekta ”Hiperboliskās plaknes un ilgtspējības tīkli” ietvaros tiks eksponēti matemātiķes Dainas Taimiņas un rokdarbnieču tamborētie 3D objekti, LiepU MPLab Jauno mediju mākslas programma, studentu radītās digitālās vizualizācijas, kā arī interaktīvais ilgtspējības tīklu interfeiss.

Izstādē būs apskatāma arī hiperbola, kas kā lielākā un garākā iekļauta Ginesa rekordu grāmatā. Tajā ”ietamborēts” 7 km gars diegs. Kā interesants tiek uzsvērts fakts, ka dators hiperbolu spēj “uzzīmēt” līdz noteiktai robežai un tālāk nav formulas, pēc kuras aprēķināt hiperbolas līkločus. Līdz ar to uztamborētās hiperbolas patiesība ir 3D mākslas darbi, ko neviena tehnoloģija nespēj izveidot.

Arī tad, ja zināšanas par matemātiku ir vājas, izstāde ļaus priecāties par vienreizējiem mākslas darbiem.

Ekspozīciju papildinās Dainas Taimiņas, sociologa Valda Kreba un mākslinieku Rasas Šmites un Raita Šmita sniegtās publiskās lekcijas un radošās darbnīcas.

Plašāk skaties videosižetā!

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl