Spēles un rotaļas Brīvdabas muzejā

Komentāri
Spēles un rotaļas Brīvdabas muzejā
Publicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs svētdien, 31. augustā, Spēļu un rotaļu dienā aicina mazus un lielus apmeklētājus piedalīties dažādās seno laiku un mūsdienu spēlēs un rotaļās, līdzdarboties rotaļlietu tapšanā un izspēlēties pēc sirds patikas.

Spēļu un rotaļu diena Brīvdabas muzejā norisināsies no plkst. 12:00 līdz plkst.16:00.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spēles un rotaļas ir gadsimtiem sens veids, kā bērnus saistošā veidā iepazīstināt ar dabas norisēm un lietu pasauli, veicinot bērnu garīgo un fizisko attīstību.

Kurzemes sētā koka rotaļlietu meistars Aldonis Baldiņš iepazīstinās apmeklētājus ar seno spēļu veidiem, to izgatavošanu un pielietojumu. Katrs varēs uzzināt un izmēģināt ”Klimpiņu sišanu”, ”Žvidzekli”, ”Krupja ķeršanu” un daudzas citas senās spēles. Sētā visas dienas garumā bērnu folkloras kopa ”Tarkšķi” aicinās dziedāt, dejot un iet rotaļās.

Gadatirgus laukumā spēlējoties un virvēs šūpojoties, Gandra Piņķeris priecēs muzeja mazos apmeklētājus, kas veicinās līdzsvara izjūtu, loģisko domāšanu un veiklību. Savukārt Usmas baznīcas Berģu draudzes aktīvākie pārstāvji no 13:00-15:00 organizēs dažādas sporta spēles – virves vilkšanu, koferu tālmešanu, uc. Būs arī balvas! Par rotaļām un dziedāšanu šajā sētā rūpēsies bērnu un jauniešu folkloras kopas ”Krulla” un ”Ciguzis”. Vizināšanās zirga mugurā.

Mauru sētā Sprīdīšu skolas veidotās meistarklases leļļu veidošanā no siena un citiem dabas dotiem materiāliem.
Kurzemes zvejniekciema pļavā bērni varēs iepazīties un izmēģināt spēkus un izveicību tādās cittautu aktīvajās āra spēlēs, kā ”gorodki” un ”krokets”. Paralēli šīm sacensībām norisināsies novusa sacensības un apmācības kā maziem, tā lieliem, kuras rīkos Novusa federācijas pārstāvji.

Brīvdabas muzejā mitinās arī 11 kazas, kuras iespējams apskatīt Lībiešu sētā ”Dēliņi”.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 31.10.) 4.27 € pieaugušajiem, 2.85 € pensionāriem, 2.13 € studentiem, 1.42 € skolēniem, 8.54 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta. Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl