Šovakar Palladium uzstāsies GusGus

0 Komentāru
Šovakar Palladium uzstāsies GusGus
(Foto: LETA)

Koncertzālē Palladium šovakar plkst. 20 uzstāsies audiovizuālā apvienība GusGus no Islandes.

GusGus iesildīs latviešu grupa DAS isT un lietuvieši Beissoul&Einius. Jau gandrīz 20 gadus Reikjavīkā tapusī muzikālā apvienība GusGus turpina pārsteigt inteliģentas alternatīvās elektroniskās mūzikas cienītājus.

GusGus sākotnēji tapusi kā avangarda kino, mākslas un mūzikas interesentu grupa, kas laika gaitā koncentrējusies elektroniskās mūzikas virzienā, ko parasti papildina spēcīgs video noformējums.

Savas karjeras laikā grupa piedzīvojusi vairākas sastāva maiņas un izdevusi deviņus studijas albumus. Pats jaunākais – Mexico – iznāca tieši šī gada Līgo svētkos, 23.jūnijā.

Patlaban grupā darbojas fotogrāfs, mākslinieks, producents, dīdžejs un komponists Stefans Stefensens jeb
President Bongo, komponists, producents un programmētājs Birgirs Torarinsons jeb Biggi Veira, vokālists Daniels Augusts Haraldsons, kā arī muzikants un vokālists Hogni Egilsons jeb He.

Pirmo starptautisko atzinību islandiešu kolektīvs guva 90.gadu nogalē, kad radiostacijās un televīzijas kanālos parādījās skaņdarbi Ladyshave un Starlovers. Vēl plašākas publikas uzmanība tika pievērsta 2002.gadā ar ceturto albumu Attention, no kura kompozīcijas Moss un jo īpaši David kļuva pat par deju hitiem.

Grupa remiksējusi daudzu slavenu mākslinieku dziesmas, tostarp Bjorkas, Depeche Mode, Moloko un Sigur Ros sacerējumus.

0 Komentāru