Šovakar Dailes teātrī psiholoģiskās drāmas Mīļākais pirmizrāde; galvenajā lomā Intars Rešetins

0 Komentāru
Šovakar Dailes teātrī psiholoģiskās drāmas Mīļākais pirmizrāde; galvenajā lomā Intars Rešetins
Publicitātes foto / J.Deinats

Ar psiholoģiskās drāmas Mīļākais jauniestudējumu Dailes teātrī atgriezies viesrežisors un dramaturgs Genādijs Ostrovskis, kurš 2014.gadā šeit iestudēja melodramatisko komēdiju Divi kapteiņi. Jauniestudējuma pirmizrāde šovakar, 18.septembrī, Mazajā zālē.

Čariševs ir profesors, lingvists. Vārdos viņš var izskaidrot visu pasauli. Taču viņš nav iedomājies, ka arī cilvēka dzīvei var būt apslēpta nozīme – tāpat kā vārdiem. Ka ilgus gadus viņam līdzās ir pastāvējusi vēl otra – cita, nezināma realitāte. Ar cilvēku viņam blakus kaut kas ir noticis, bet viņš to nav zinājis, nav jutis. Nu vairs nav, kam pajautāt, ar ko parunāt. Ja kāds visu paskaidrotu, viss nostātos savās vietās. Bet tagad uz pašu galveno dzīves jautājumu tā arī nav atbildes. Šis ir dramatisks stāsts par divu vīriešu mīlestību pret vienu sievieti, kuras vairs nav un kura negribot tagad ir savienojusi viņu dzīves. Viņu pazīšanās sākas ar pamatīgu kautiņu un lamāšanos, kas transformējas savādās abpusējās vizītēs un atklātās pārrunās. Dīvains mīlas trīsstūris, kurā iztrūkst viena dalībnieka.

Pēc Genādija Ostrovska scenārija krievu kino režisors Valērijs Todorovskis 2002.gadā uzņēmis filmu Mīļākais ar Oļegu Jankovski un Sergeju Garmašu galvenajās lomās.

Dailes teātra iestudējumā Čariševa lomā redzēsim Intaru Rešetinu. Pārējās lomās Juris Žagars, Elīna Vaska, Sarmīte Rubule, Dainis Gaidelis, Mirdza Martinsone, Akvelīna Līvmane un citi.

Foto

0 Komentāru