Šonakt debesīs novērojams ”zvaigžņu lietus” maksimums

1 komentārs

Klāt augusts, kas nozīmē, – klāt arī skaistākie vakari, kad iespējams nodoties zvaigžņu vērošanai. Astronomi informē, ka tieši šovakar meteoru lietus sasniegs tā maksimumu.

Zvaigžņu lietus jeb, kā to precīzāk sauc astronomi, meteoru plūsma rodas, Zemes orbītai šķērsojot komētas orbītu, tādējādi atmosfērā milzīgā ātrumā ielido sīkas daļiņas, izmērā ne lielākas par smilšu graudu, un strauji uzliesmo. No Zemes tās izskatās kā krītošas zvaigznes, tāpēc arī tautā šī parādība ieguvusi tēlaino nosaukumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Augusta vidus ik gadu ir piemērotākais laiks zvaigžņu lietus vērošanai, taču šis vakars ir īpašs, jo gaidāms meteoru plūsmas maksimums! Paredzams, ka šovakar stundā varēšot redzēt līdz pat 100 meteoriem, un saskaņā ar tautas tradīcijām tas nozīmē, ka jāpagūst arī ievēlēties 100 vēlēšanās.

Atgādinām vien, ka vislabāk zvaigznes vērot ārpus pilsētu gaismām. Piemēram, ir iespējams pievienoties amatieru astronomijas semināram Ērglis 2015, kas šogad norisinās Mālpilī.

Galerijā skaties, kā zvaigžņu lietu izdevies iemūžināt fotogrāfam un zvaigžņu pētniekam Mārtiņam Vanagam. Fotogrāfijas tapušas gan pagājušajā naktī, gan nakti iepriekš Liepājā un daži arī, vērojot zvaigžņu lietu pavasarī Madonā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl