Šokējošs salīdzinājums: kamēr Vācijā ēd par 250 eiro nedēļā, tikmēr – Čadā par vienu eiro…

Pievienot komentāru
Šokējošs salīdzinājums: kamēr Vācijā ēd par 250 eiro nedēļā, tikmēr – Čadā par vienu eiro…
Butāna, Namgaju ģimene, vidēji uz pārtiku nedēļā tiek tērēts - 4,67 eiro (Foto: facebook.com/Avantgardens.org)

Lai gan mums visiem savu problēmu pietiek, nekad nenāk par ļaunu “izkāpt” no savas ikdienas un ieskatīties citur, lai saprastu, ka varbūt mūsu ikdienas likstas nav nemaz tik lielas vai arī nemaz nevar nosaukt par likstām…

Lai gan šis pētījums nav nekas jauns, lieku reizi der atgādināt, cik mums apkārt viss tomēr ir salīdzinoši pieejams, ja par piemēru ņemam Čadu, kur ciemi dzīvo tuksnešos un ar auglīgu zemi viņi īpaši lepoties nevar. Tur vienā ģimenē, kur tiek audzināti vismaz 4-5 bērni, par ēdienu maksātspēja ir vien nedaudz pāri vienam eiro nedēļā (!), turpretī, piemēram, vidusmēra ģimene Hamburgā, kur ģimenē ir divi bērni, par ēdienu spēj atļauties iztērēt vairāk nekā 250 eiro.

Šo trako pētījumu, kurā piedalījās ģimenes no tādām pasaules vietām kā Gvatemala, ASV, Francija, Mongolija, Grenlande, Polija u.c., veica divi vīri, amerikāņi Pīters Menzels un Feits Daluisio. Apceļojot planētu, viņi beigu beigās izdeva fotogrāmatu, kurā ir apkopojums teju no katras pasaules valsts, un to arī tagad var iegādāties e-vietnē Amazon.com.

Lūk, neliels ieskats viņu darbībā!

P.S. Jāņem vērā, ka šie dati apkopoti pirms diviem gadiem, tāpēc dolārus pret eiro rēķinājām pēc mūsdienu kursa jeb 1 pret 0,92.

Lasi vēl