Komentāri
Šokējošs salīdzinājums: kamēr Vācijā ēd par 250 eiro nedēļā, tikmēr – Čadā par vienu eiro…
Butāna, Namgaju ģimene, vidēji uz pārtiku nedēļā tiek tērēts - 4,67 eiro (Foto: facebook.com/Avantgardens.org)

Lai gan mums visiem savu problēmu pietiek, nekad nenāk par ļaunu “izkāpt” no savas ikdienas un ieskatīties citur, lai saprastu, ka varbūt mūsu ikdienas likstas nav nemaz tik lielas vai arī nemaz nevar nosaukt par likstām…

Lai gan šis pētījums nav nekas jauns, lieku reizi der atgādināt, cik mums apkārt viss tomēr ir salīdzinoši pieejams, ja par piemēru ņemam Čadu, kur ciemi dzīvo tuksnešos un ar auglīgu zemi viņi īpaši lepoties nevar. Tur vienā ģimenē, kur tiek audzināti vismaz 4-5 bērni, par ēdienu maksātspēja ir vien nedaudz pāri vienam eiro nedēļā (!), turpretī, piemēram, vidusmēra ģimene Hamburgā, kur ģimenē ir divi bērni, par ēdienu spēj atļauties iztērēt vairāk nekā 250 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šo trako pētījumu, kurā piedalījās ģimenes no tādām pasaules vietām kā Gvatemala, ASV, Francija, Mongolija, Grenlande, Polija u.c., veica divi vīri, amerikāņi Pīters Menzels un Feits Daluisio. Apceļojot planētu, viņi beigu beigās izdeva fotogrāmatu, kurā ir apkopojums teju no katras pasaules valsts, un to arī tagad var iegādāties e-vietnē Amazon.com.

Lūk, neliels ieskats viņu darbībā!

P.S. Jāņem vērā, ka šie dati apkopoti pirms diviem gadiem, tāpēc dolārus pret eiro rēķinājām pēc mūsdienu kursa jeb 1 pret 0,92.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl