Komentāri
Šodien svin Debesskrāpju dienu. Viss, ko par tiem nezināji!
Foto: Flickr

Šodien visā pasaulē tiek svinēta Debesskrāpju diena. Un kādēļ gan ne? Tie ar savu grāciju apbur ne vien tūristus, bet arī šajās ēkās strādājošos un dzīvojošos, kas ik dienu var baudīt elpu aizraujošus skatus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par debesskrāpjiem visbiežāk dēvē ēkas, kam ir vismaz 40 stāvu vai kuras ir vismaz 150 metrus augstas. Laika gaitā debesskrāpju augstums ir kļuvis arvien lielāks. Šobrīd pasaulē augstākā celtne Burj Khalifa, kas atrodas Dubaijā, ir 829,8 metrus augsta.

Termins ”debesskrāpis” radās 19. gadsimtā. Tad par debesskrāpjiem dēvēja ēkas, kam bija vismaz desmit stāvu. Pirmais pasaules debesskrāpis atrodas Čikāgā – Home Insurance Building, kas celts 1885. gadā.

Latvijas augstākā būve ir Rīgas radio un televīzijas tornis Zaķusalā, tomēr tas nav klasificējams kā debesskrāpis. Tā augstums ir 368,5 metri, un tas nozīmē, ka tas ir ne augstākais tornis Baltijas valstīs.

Tikmēr Latvijas augstākā ēka ir Saules akmens jeb Swedbank centrālā ēka Ķīpsalā – 26 stāvi slejas 120,5 metru augstumā.

FOTO

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl