Šodien Starptautiskā alus diena! Noskaidroti TOP 5 latviešu iecienītākie alutiņi

2 komentāri
Šodien Starptautiskā alus diena! Noskaidroti TOP 5 latviešu iecienītākie alutiņi
F64

Jau vairāku gadu garumā augusta mēneša pirmajā piektdienā pasaules mērogā tiek svinēta Starptautiskā alus diena. Tai par godu ”Maxima Latvija” ir apkopojusi alus patēriņa tendences Latvijas patērētāju vidū.  Noskaidrots, kuri pašmāju miestiņa zīmoli ir visiecienītākie, kā arī kāda veida alutiņš tīk latvietim.

Šobrīd veikalu piedāvājumā ir vairāk nekā 300 alus veidu, no kuriem 60% veido tieši vietējo zīmolu ali. Izpētīts, kuri ir visvairāk pirktie.

Latvieša alus TOP5:

”Tērvetes Senču” gaišais alus;

”Cēsu Premium Pinte”;

”Bauskas” gaišais;

”Aldara” gaišais;

”Tērvetes” gaišais.

Aizvien populārāki kļūst arī tumšie ali, no kuriem iecienītākie ir ”Bauskas” tumšais alus un ”Cēsu alus” ražotais ”Grunberger” tumšais alus.

Izplatīts priekšstats, ka cilvēki priekšroku dod alum stikla iepakojumā, ir maldīgs. ”Maxima” pārdošanas dati parāda, ka iedzīvotāji vienlīdz izvēlas kā stikla, tā arī skārda iepakojumu, priekšroku galvenokārt dodot produkta garšai, kvalitātei un cenai.

Covid-19 dēļ visā pasaulē ir vērojamas būtiskas izmaiņas alkoholisko dzērienu izmantošanas tendencēs. Iedzīvotāji izvēlas biežāk eksperimentēt, priekšroku dodot jaunu garšu izmēģināšanai un pašu eksperimentiem kokteiļu gatavošanā, samazinot alus patēriņu.

Savukārt ”Maxima” pārdošanas dati apliecina, ka Latvijā izmaiņas alus patēriņa tendencēs galvenokārt ir nebūtiskas. Gaišā alus un alus kokteiļu pieprasījums ir palicis nemainīgs, kamēr lielāku popularitāti sāk gūt tumšais alus.

2 komentāri