Šodien pirmo reizi visā pasaulē svin Kafijas dienu

Komentāri
Šodien pirmo reizi visā pasaulē svin Kafijas dienu
Foto: Malcolm Manners, Flickr

Kafija ir viens no iecienītākajiem dzērieniem visā pasaulē, tādēļ 1. oktobrī, saskaņā ar Starptautiskās kafijas organizācijas lēmumu, pirmo reizi tā tiks godināta oficiāli.

Starptautisko Kafijas dienu visā pasaulē ar dažāda mēroga pasākumiem plānots svinēt vairāk nekā 30 pasaules valstīs. Tā ir diena, kad izceļ šī dzēriena seno vēsturi un runā par kafijas nozari un tās ilgtspējīgu attīstību. Kafija ir viena no pasaules lielākām kultūrām un otra visvairāk pārdotā prece pasaulē uzreiz aiz naftas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Milānā par godu Kafijas dienai notiks pirmais globālais kafijas forums. Tā ietvaros tiks rīkotas diskusijas par kafijas nozari un tās nākotni. Kenijas pilsētā Kiambu notiks ekskursijas uz kafijas saimniecībām, sacensības garu Kafijas dienas ietvaros sekmēs Klīvlendā paredzētais kafijas brūvēšanas konkurss, Londonā tiks izrādītas kafijai veltītas filmas, savukārt Tokijā šo dienu svinēs visas nedēļas garumā ar īpašu sambas dejotāju un slavenību parādi Tokijas centrā. Daudzi kafijas ražotāji šo dienu izmanto, lai paustu atbalstu kādai sabiedrības grupai, kā, piemēram, dažās Londonas kafejnīcās šajā dienā pārdotās kafijas tiks ziedoti jauno Etiopijas atlētu atbalstam.

Starptautisko Kafijas dienu šogad pirmo reizi svinēs arī Latvijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl