Šodien Daugavpilī – krāšņs Novada dienu gadatirgus

1 komentārs
Šodien Daugavpilī – krāšņs Novada dienu gadatirgus
LETA

Ja nedēļas nogali pavadi Daugavpils pusē, nenokavē tur notiekošo Novada dienu gadatirgu!

Daugavpils novada dienas septembrī jau ir kļuvušas par tradīciju. Šodien ar plašu kultūras programmu un citām aktivitātēm apmeklētājus aicina Novada dienu gadatirgus, kas norisināsies no plkst.10.00 līdz 14.00 Rīgas ielā 2.

Ražotāju un amatnieku gadatirgū vietējie Daugavpils novada ražotāji, kā arī tirgotāji un amatu meistari no citiem Latvijas novadiem pārsteigs apmeklētājus ar daudzveidīgo produkciju. Te varēs iegādāties medu, maizi, gaļu, sieru, dārzeņus, dekoratīvos stādus, izstrādājumus no koka, tekstila, keramikas un lina, adījumus, kūpinājumus, mājas vīnu, tējas, pinumus, grāmatas un suvenīrus.

Pagastu dižošanās, zoodārzs un sportiskas aktivitātes

2014.gadā novada dienās tika aizsākta pagastu dižošanās tradīcija. Šogad īpaši izcelti un sumināti tiks Laucesas, Salienas, Skrudalienas, Tabores un Vecsalienas pagasti. Ielūkoties šo pagastos tuvplānā varēs caur fotogrāfiju izstādi.

Savukārt Latgales Zoodārza ekspozīcijā varēs apskatīt Eiropas retos abiniekus un rāpuļus, kas sastopami Daugavpils novadā. Arī Daugavpils Universitāte šogad klātesošajiem piedāvās radošo darbnīcu Dabas laboratorija.

Vienības laukumā visas dienas garumā norisināsies strītbola, svarbumbu celšanas sacensības un basketbola soda metienu konkurss.

Īpašā viešņa – Olga Rajecka

Kultūras cienītāji varēs izbaudīt svētku lielkoncertu, kurā savas programmas prezentēs pagasti, Šarkovščinas vācu kultūras un tautas mākslas centra trio no Baltkrievijas, tautas deju ansamblis Līksme, folkloras kopa Dyrbyni, kā arī svētku īpašā viešņa – Olga Rajecka.

Foto: Daugavpils novada dienu gadatirgus 2015

1 komentārs