2 komentāri
Smalks joks vai skarba realitāte? Lai kļūtu par darbinieku šajā uzņēmumā, jābūt… supercilvēkam?
Foto: ©National Pictures / TopFoto/Scanpix

Sociālos tīklos pēdējās dienās pāršalcis kāds sludinājums, kurā NVA jeb Nodarbinātības valsts aģentūra meklē darbinieku vakancei uz mākslas fotogrāfa vietu. Jeb, precīzāk, tiek meklēts “iPhone foto eksperts/pasniedzējs”. Izklausās vienkārši, vai ne!? Patiesībā, lai tiktu šādā amatā, ir jābūt krietni pieredzējušākam, kā varētu šķist.

Cilvēka uzdevumu apraksts ir šāds: “Darbojoties uzņēmuma vadītāja tiešā pakļautībā, darbiniekam ”iPhone foto ekspertam/pasniedzējam” būs cieši jāsadarbojas ar marketinga komandu, video veidotāju, klientu apkalpošanas nodaļu, kā arī aktīvi jāiesaistās citās uzņēmuma iniciatīvās, tai skaitā citu foto ekspertu piesaistē un darbu koordinēšanā. ”iPhone foto eksperts/pasniedzējs” būs atbildīgs par uzņēmuma vizuālo tēlu interneta publiskajā telpā, informācijas nodošanu un komunikāciju ar klientiem, un arī uzstājoties klātienē semināros.”

Zinot to, ka daudzi bērni jau ļoti agrā jaunībā apgūst visāda veida tehnoloģijas, neizskatās, ka tas varētu būt kaut kas sarežģīts, taču pēcāk seko prasības no strādāt gribētāja, kas sastāv no vairāk nekā 20 punktiem.

Tai skaitā 18 gadu pieredze uzņēmējdarbībā un foto industrijā, bakalaura grāds filozofijā un mākslās, fotogrāfa pieredze vismaz 10 dažādās valstīs. Varētu šķist absurdi, taču tā ir tīrā patiesībā, kas būtu nepieciešama no darbinieka.

Facebook lietotāja Alise šo sludinājumu bija publicējusi savā profilā, paužot neizpratni par šādu sludinājumu. Daudziem citiem lietotājiem tas šķitis kā joks līdz brīdim, kad atsaucās arī paša uzņēmuma “iPhone Photography School” vadītājs Emīls Pakārklis, kurš izskaidroja radušos situāciju.

“Šis nav ne joks, ne arī mēģinājums piesaistīt sev uzmanību. Tā ir birokrātu prasība, lai Latvijā varētu pieņemt darbā darbiniekus, kas nav no Eiropas Savienības,” skaidro Pakārklis. Viņš norāda, ka likums prasa, lai vakance tiktu izvietota NVA mājaslapā, lai dotu iespēju pieteikties vietējiem, pirms atļauts ņemt darbā ārzemnieku.

“Diemžēl tāds speciālists, ko meklējam, Latvijā nav pieejams, bet esam atraduši perfektu darbinieku no Kanādas.” Viss labs, kas labi beidzas!

Pilnu darba sludinājumu apskati šeit!

TOP komentāri

 • WhoCares
  +2 +2 0

  WhoCares

  Nav tās birokŗātu prasības, bet samērā muļķīgs uzņēmuma mēģinājums pamatot to, ka darbam der tikai darbinieks, kur vārdas sākas ar AB, beidzas ar XY, utml.
  Lielākajai daļai prasību nav nekāda sakara ar darba pienākumiem.
  Varētu gandrīz vai padomāt, ka tikai 17 gadu pieredze uzņēmējdarbībā kandidātu patiešām padara nederīgu.
 • fotogrāfs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl