Slavens krievu aktieris no ložmetēja apšauda ukraiņus

0 Komentāru
Slavens krievu aktieris no ložmetēja apšauda ukraiņus

Internetā parādījies video, kurā Krievijā pazīstamais aktieris Mihails Porečenkovs apmeklē promaskaviskos kaujiniekus Donbasā un pie Doņeckas lidostas no lielkalibra ložmetēja apšauda Ukrainas spēku pozīcijas.

Aktieris turklāt tērpies tā, kā parasti tērpjas žurnālisti konflikta zonās – zilā bruņuvestē un ķiverē ar uzrakstu “prese”.

Pēc video parādīšanās sociālajā tīklā Twitter par vienu no populārākajām kļuva mirkļbirkas “#porečenkovs slepkava” un “porečenkovs terorists”. Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs apsolīja pret Porečenkovu ierosināt krimināllietu. “Pret Porečenkovu ierosināsim lietu. Domāju, ka iebraukšana valstī šim tipam tiks slēgta. Pēc tam tiesa, meklēšana, paskatīsimies, kā viņš brauks uz Eiropu,” savā Facebook lapā raksta Avakovs.

Ukrainas Iekšlietu ministrijas Izmeklēšanas komiteja piektdien ierosinājusi pret aktieri krimināllietu par dalību nelikumīgā bruņotā grupējumā. “Mihails Porečenkovs, ierodoties Doņeckā, bruņotas bandas sastāvā personīgi piedalījās Ukrainas bruņoto spēku vienību apšaudīšanā no automātiskā ieroča. Šie kadri apgāja telekanālus, pilnībā atmaskojot šo Krievijas pilsoni nozieguma pastrādāšanā Ukrainas teritorijā. Saskaņā ar Ukrainas kriminālkodeksu šāds noziegums tiek sodīts ar brīvības atņemšanu no septiņiem līdz 12 gadiem,” paziņoja Avakovs.

“Jau šodien izmeklētāji vērsīsies tiesā, un esmu pārliecināts, ka Porečenkovs tiks izsludināts meklēšanā ar sankciju – arests. Neizbēgami meklēšanai tiks piesaistīts Interpols. Izmeklētāji ir pārliecināti, ka ar tik acīmredzamiem nozieguma pierādījumiem būs tiesas lēmums, Interpols aktīvi atbalstīs meklēšanu, un Porečenkovs nevarēs pārvietoties pa pasauli ārpus Krievijas, neriskējot tikt arestētām un izdotam Ukrainai,” norādīja ministrs.

Savukārt Krievijas žurnālistu savienība par bezatbildīgu nodēvējusi Porečenkova rīcību, izmantojot preses pārstāvja atpazīšanas pazīmes un šaujot no ložmetēja, un sagaida no viņa atvainošanos žurnālistiem. “Mēs izsakām dziļu nožēlu par gan paša aktiera, gan viņu uzņēmušās un pavadošās puses bezatbildīgo rīcību,” paziņoja savienības sekretārs Pāvels Gutionovs.

Viņš akcentēja, ka “ar tādām lietām rotaļāties ir bezatbildīgi un zemiski. Īpaši zinot par asinīm, kuras izlējuši cilvēki, kuri ar visām tiesībām nēsājuši šo ekipējumu”. “Mēs ļoti ceram, ka viņš atradīs spēkus atvainoties žurnālistiem,” sacīja Gutionovs.
Ukrainas pretterorisma operācijas preses centrs paziņoja, ka kaujinieki ceturtdien turpinājuši apšaudīt Doņeckas lidostu, kā arī divus dzīvojamos rajonus.

Porečenkovs ieradies kaujinieku kontrolētajos rajonos reklamēt savu jaunāko filmu.

0 Komentāru