Slavenie Berlīnes lāči viesojas Kubā

Komentāri
Slavenie Berlīnes lāči viesojas Kubā
Foto: AFP/ LETA

Kubas galvaspilsētas Havanas centrā gozējas vairāk nekā 120 lāči. Tiesa, nevis īsti lāči, bet no stiklašķiedras radīti. Neparastā ekspozīcija tapusi Vācijā un ceļo pa pasauli, popularizējot toleranci un sapratni starp nācijām.

Slavenie Berlīnes ceļojošie lāči līdz pat marta sākumam būs redzami Svētā Asīzes Fransiska vārdā nosauktajā laukumā Kubas galvaspilsētā. Apmēram 2 metrus augstās statuetes veidotas no stiklašķiedras un jau pabijušas 30 pilsētās piecos kontinentos. To dzimtene ir Berlīne, kur tās pirmoreiz tika izliktas apskatei 2002 gadā.

Lāču ekspozīcijas nonākšana Kubā sakrīt ar diplomātisko kontaktu atjaunošanu starp komunistisko valsti un ASV, kā arī ar 40 gadadienu kopš tika atjaunoti diplomātiskie kontakti starp Vāciju un Kubu. Kubā apskatāmi 128 lāči.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl