Komentāri

Arī frizieris var radīt mākslas darbus. To lieliski apliecinājis kāds jauns brazīlietis, kurš uz savu klientu galvām izskuj gan slavenu futbolistu portretus, gan citus attēlus, kas top pēc klienta vēlēšanās.

27 gadus vecajam frizierim un salona īpašniekam Nariko matu griešana ir gēnos. Viņa vectēvs un onkulis bija frizieris, un šo amatu viņš apguvis jau kopš agras bērnības.

Nariko uzskata, ka arī frizieris var būt īsts mākslinieks, un to apliecina ar saviem darbiem. Klientu, kuri vēlas uz sava pakauša nēsāt savu elku attēlus, nav mazums. Nariko piedāvā gan melnbaltas, gan krāsainas attēlu versijas. Neparastā friziera klientu vēlmes mēdz būt ļoti atšķirīgas. Kāds uz pakauša vēlas izskūt sava mīļākā futbolista portretu, un reiz uz pakauša radīts pat Jēzus Kristus attēls un Leonardo da Vinči gleznas Pēdējais vakarēdiens kopija.

Par mākslinieka pūlēm ir attiecīgi jāmaksā. Ja par ikdienišķāku matu griezumu Nariko salonā ir jāšķiras no 7 līdz 16 dolāriem, tad par izvēlēto attēlu vai gleznu kopijām tiek prasīti 40 līdz 50 dolāru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl