Slavenais Bez bikšu brauciens pirmo reizi notiks Rīgā

7 komentāri
Slavenais Bez bikšu brauciens pirmo reizi notiks Rīgā
Foto: Sipa USA/ Scanpix

Gādājot par jautrību sev un citiem, 11. janvārī Rīgā ļaudis vienosies Bez bikšu braucienā tramvajā, vēsta sociālajā tīklā Facebook publicētā informācija.

Pulcēšanās neparastajam braucienam sāksies svētdien, 11. janvārī, plkst. 15:00 pie Latvijas Nacionālās Operas galvenās ieejas. Līdzi jāņem tramvaja biļete un mugursoma, kurā ielikt novilktās bikses. Pārējām drēbēm jābūt gadalaikam atbilstošām. Akcijas dalībniekiem būs jāuzvedas, kā ierasts, un jāizliekas, ka viņi nav savā starpā pazīstami.

Twitter lietotāji aicināti izmantot mirkļbirku #NPSR un @ImprovEvery, lai cilvēki visapkārt pasaulei varētu sekot līdzi notikumiem arī Rīgā.

”Uzvedies pilnīgi normāli! Tu nepazīsti nevienu no citiem bezbikšu braucējiem. Ja tev kāds jautā, saki ka ”aizmirsi uzvilkt bikses” un jā, tev ir ”mazliet auksti”. Pārliecinoši stāsti, ka tā ir nejaušība, ka citi arī ir bez biksēm. Esi draudzīgs pret citiem un galvenais uzvedies dabiski. Neuzņem bildes ar sevi vai citiem, tā nav dabiska rīcība!” teikts paziņojumā.

Kā liecina informācija Facebook, Bez bikšu braucienam Rīgā pieteikušies vairāk nekā 120 dalībnieki.

Bez bikšu brauciens tramvajā jeb The No Pants Subway Ride ir ikgadējs globāls pasākums, ko iedibināja Improv Everywhere Ņujorkā 2002. gadā. Šogad 11. janvārī tas notiks vismaz 60 pilsētās visā pasaulē, tostarp arī Rīgā, kur tas norisināsies pirmo reizi.

”Improv Everywhere galvenā doma ir jautri pavadīt laiku. Mēs ticam ”organizētai jautrībai”. Mūsu pasākumi ir veids, kā jautri pavadīt laiku pasākuma dalībniekiem, tiem, kas ierauga mūs, un tiem, kas skatās pēc tam video. Mums ļoti patīk iedomāties kaut ko lielisku un tad to realizēt dzīvē. Mēs mēģinām padarīt cilvēku ikdienu mazliet interesantāku. Mēs mēģinām pierādīt, ka izjokošanai nav jābūt saistītai ar apmulsumu vai pazemojumu, tā var vienkārši kādam likt smaidīt, smieties vai uz brīdi pārstāt domāt par apkārtējo pasauli,” teikts paziņojumā Facebook.

7 komentāri