Komentāri
Sklandraušu festivāls, Vīna svētki un Prāta vētras koncerttūres atklāšana – pasākumi šajā nedēļas nogalē
Foto: LETA

Šajā nedēļas teju katrā Latvijas nostūrī notiek kāds festivāls, pilsētu un novadu svētki, kā arī dažādi pasākumi. Pasākumi ir gana raibi un dažādi, tāpēc atliek vien izvēlēties savu un doties ļaudīs! Skaties.lv piedāvā svētku apkopojumu, lai tu varētu izvēlēties savu šīs nedēļas pasākumu vai ballīti!

World Jazz Festival 2015 – skaties tiešraidi Skaties.lv

Šodien Rīgā turpinās starptautiskais džeza mūzikas festivāls World Jazz Festival 2015, pa dienu interesentiem piedāvājot džeza meistarklases Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Toties plkst.19 Arēnā Rīga ar starptautiski atzītu džeza mūziķu piedalīšanos izskanēs festivāla noslēguma koncerts. Šo koncertu piedāvājam noskatīties Skaties.lv tiešraidē.

Cēsīs – Finofests

Šodien, sākot no plkst.16, uz Fono Cēsis skatuves ir sagaidāmas tādas grupas kā Pērkons, Roberts Gobziņš un Resnie putni, Aurora, Oranžās brīvdienas, Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestris, All Day Long, Četri un Doni Tondo – svaigi dibinātais instrumentālā roka trio, kas tieši šajā dienā aizvadīs savu debijas koncertu.

Līdz agram rītam par noslēguma dejām gādās dīdžejs Toms Grēviņš. Tāpat abas dienas par nerimstošu ballīti starp grupu koncertiem gādās DJ z:le.

Valmierā klaviermūzikas maratons

Valmieras novada fonds, svinot 10 gadu jubileju, Valmierai dāvinās trīs publiskās klavieres, kas šodien plkst.17 pie Vidzemes Augstskolas tiks atklātas ar 24 stundu klavierspēles maratonu.

No plkst.17 līdz 19 paredzēta īpaša programma. Pēc plkst.19 būs iespēja uzstāties visiem, kuri iepriekš būs pieteikušies dalībai maratonā. Nakts stundās uz lielā ekrāna būs iespējams skatīties mēmā kino filmas, bet pārējā laikā varēs spēlēt galda spēles, iegādāties Valmieras novada fonda rīkotā Labdarības bumbu rallija biļetes un klausīties mūziku dažādu mākslinieku izpildījumā.

Smiltenē novada svētki

Šodien visas dienas garumā Smiltenes novada Variņu pagastā notiks novada svētki Mana sēta. Būs postfolkloras grupas Rikši koncerts, amatnieku tirdziņš, atraktīvas sportiskās aktivitātes gan lieliem, gan maziem svētku dalībniekiem, uc. Plkst.19 notiks novada svētku noslēgums ar brāļu Auzānu un Jersikas orķestra koncertu, bet plkst.22 paredzēta balle ar grupām Tālbraucēji un Dakota (ieejas maksa – 3 eiro). Uz novada svētkiem ielūdz Variņu pagasta ļaudis un Smiltenes novada dome.

Jelgavā sāksies grupas Prāta vētra Latvijas koncerttūre

Ar koncertu šovakar plkst.20.30 Jelgavā, Lielupes pļavā pretī Jelgavas pilij, sāksies grupas Prāta vētra Latvijas koncerttūre. Prezentējot savu jauno albumu 7 soļi svaiga gaisa, grupa uzstāsies arī Ventspilī 31.jūlijā, Valmierā 15.augustā un Rīgā 29.augustā.

Kalnciema kvartālā – ceļojums laikā Pārdaugava toreiz un tagad

Šodien Kalnciema kvartālā vienlaikus ar zemnieku un amatnieku tirgu notiks arī kultūrvēsturisks ceļojums laikā Pārdaugava toreiz un tagad. Kultūrvēsturiskais ceļojums laikā Pārdaugava toreiz un tagad norisināsies kopā ar arhitektu, ilggadēju Pārdaugavas iedzīvotāju Pēteri Blūmu un fotogrāfu Gunti Apsīti.

Cēsīs notiks etno-eko festivāls Sviests

Šodien no plkst.10 līdz 19 Cēsu pils dārzā jau trešo gadu norisināsies etno-eko festivāls Sviests.

Festivāla laikā izdevniecība Lauska laidīs klajā nu jau sesto etnomūzikas izlasi Sviests, kuru ieskandinās tā dalībnieki Dārdi un Zari no Latvijas, kā arī Austrumkalns no Anglijas, savukārt no Norvēģijas ieradīsies dejotāja un dziedātāja Elīna Kovena, kura pārstāv arktisko folkpopu un tiek uzskatīta par arktisko feju. Būs iespējams arī noklausīties iepriekšējā nedēļā radošajās darbnīcās dalībnieku apgūtās iemaņas dūdu spēlē Māra Jēkabsona vadībā un sāmu joikošanā dziedātāja Niko Valkepē vadībā.

Ādažos notiks pludmales fitnesa festivāls

Šodien no plkst.12 Ādažos, Vējupes pludmalē, notiks fitnesa pasākums – otrais Zumba fitnesa festivāls – un pludmales volejbola mačs, kurā piedalīsies Zumba fitnesa dejotājas gan no Latvijas, gan Lietuvas.

Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies dīdžejs Roberts Lejasmeijers. Pasākumā būs arī bērnu Zumbas paraugdemonstrējumi.

Aucē atklāj saules pulksteni

Šodien plkst.10.30 Auces novada svētku laikā Auces centrā tiks atklāts saules pulkstenis.

Auces saules pulkstenis ir novada pašvaldības dāvana aucēniešiem un novada sadraudzības partneriem. Tā centrālais elements ir novada simbols – pasta rags, ko aptver nošu loks ar pirmajām taktīm no novada dziesmas Jauka dzīve Vecaucē.

Svinēs Saldus ezera svētkus

Šodien Saldus ezera pludmalē jau sesto gadu notiks Saldus ezera svētki, kuros paredzētas sportiskas sacensības, atrakcijas un radošas aktivitātes bērniem un ģimenēm.

No plkst.11 svētku apmeklētājiem kopā ar jūrniekiem būs iespēja piedalīties dažādās sportiskās atrakcijās, sacensībās un radošajās aktivitātēs. Plkst.12 Saldus ezera pludmalē plānots starts tautas skrējienam Saldus izaicinājums. Notiks arī sporta sacensības pludmales volejbolā, peldēšanā 50 un 300 metru distancēs un laivošanā ar laivām un citiem palīglīdzekļiem.

Mazsalacā notiks velosvētki Ērenpreisam 124

Šodien, jau piekto gadu pilsētas svētku laikā, Mazsalacā notiks velosipēdu svētki, kuros svinēs velomeistara un novadnieka Gustava Ērenpreisa 124 gadu jubileju.

Neatkarīgi, vai īpašumā ir jauns vai vecs velosipēds, šajā dienā pašvaldība aicina to uzpucēt un braukt uz Mazsalacu, kur būs iespēja doties veloparādē. Atraktīvākie parādes dalībnieki tiks pie pārsteigumiem un balvām.

Ērenpreisam 124 svētku dienā būs iespēja vērot BMX šovu, izmēģināt veiklību umurkumurā, uzrāpties klinšu sienā, sacensties iešanā ar koka kājām, mēroties spēkiem roku laušanās sacensībās un daudzās citās aizraujošās aktivitātēs lieliem un maziem.

Baldonē sāksies novada svētki

Svētku pasākumi paredzēti nedēļas garumā – no šodienas līdz nākamajai sestdienai, 1.augustam. Šodien plkst.11 notiks velobrauciens Baldones novada krogu tūre, kurā varēs iepazīt zināmākās 19. un 20.gadsimta krogu vietas Baldones novadā.

Madonā  Zelta šlāgeris 2015

Šodien plkst.17 Madonas estrādē notiks piektais populārās mūzikas festivāls Zelta šlāgeris 2015, kurā uzstāsies Latvijā populārākie šlāgermūzikas un populārās mūzikas izpildītāji – Rumbas kvartets, Dzeguzīte, Dainis Skutelis, Tērvete, Liepavots, Harijs Joniškāns, Santa Zapacka, Zeļļi, Jūrkant, Santa Kasparsone, Hameleoni, Gunārs Meijers, Akords, Vilx, Kreisais pagrieziens, Mīlas snaiperi, Heinrihs Kalvītis, Pēc pusnakts u.c.

Šodien sāksies Cesvaines novada svētki

Šodien un rīt, 26.jūlijā, notiks Cesvaines novada svētki. Šodien svētki iesāksies jau plkst.8 ar Cesvaines pūtēju orķestra sveicienu Labrīt, Cesvaine!. No plkst.8 Cesvaines pils parkā, Pils un Parka ielā, notiks amatnieku un mājražotāju tirdziņš, radošās darbnīcas Gatavojamies svētkiem, izjādes ar zirgiem, Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas 15 gadu jubilejas ieskaņa Svētki dabā, izrāde Sunītis un kaķīte. No plkst.9 līdz 10 un no plkst.12 līdz 13 parkā būs iespēja baudīt priekšnesumus Savai pilsētai uz brīvdabas skatuves, no plkst.10 līdz 12 būs vērojami Rīgas mīmi, klauni un garkāji. Plkst.13 parkā būs vērojama izrāde Brīnums brīnuma galā, lielās lelles no Pārsteiguma tēliem, savukārt plkst.14 notiks stand-up komēdija bērniem.

Siguldā notiks Blūza svētki

Šodien no plkst.18 Siguldas pilsdrupu estrādē notiks jau sestie Blūza svētki. Festivāls pulcēs gan pašmāju mūziķus, gan arī blūzmeņus no ASV, Austrijas un Lietuvas.

Dalību Blūza svētkos ir apstiprinājis jaunais Latvijas blūzmenis Jānis Zvērs jeb Johnny B Beast, gados jaunais pašmāju kolektīvs The Coco’nuts, kā arī Latvijas blūza vecākā paaudze The Blues Gang un vecmeistars Jānis Vanadziņš ar savu kolektīvu Mozambika.

Kuldīgas novadā notiks amatierteātru salidojums Spiets 2015

Šodien no plkst.10 Kuldīgas novada Vārmes pagasta brīvdabas estrādē Liepu birzs norisināsies amatierteātru salidojums Spiets 2015.

Plkst.10 notiks salidojuma svinīgā atklāšana, bet pēc tam visas dienas garumā būs skatāmas amatierteātru izrādes. Amatierteātru salidojumā ar izrādēm piedalīsies Jaunlutriņu amatierteātris, Lutriņu amatierteātris Atvars, Zirņu amatierteātris, Vaiņodes amatierteātris Kuratieši, Nīkrāces amatierteātris Brinida un Snēpeles amatierteātris. Dienu noslēgs zaļumballe, kurā spēlēs grupa Liepavots.

Talsos Stirnu buks

Šodien pie Talsu ezera Talsos pulcēsies ap tūkstotis taku skriešanas mīļotāju no visas Latvijas, lai četrās dažāda garuma distancēs iepazītu Talsu jeb Vanemas pauguraines apkārtnes takas, pavēstīja sacensību rīkotāju pārstāvis Rimants Liepiņš. Bērni līdz desmit gadu vecumam skries aptuveni vienu kilometru garas Talsu ezera Susurs distances, savukārt iesācēji un ne tik pārliecinātie dosies deviņus kilometrus garajā Ķēniņkalna zaķa distancē. Trase aplīkumos Vilkumuižas un Talsu ezerus, liks uzkāpt gan ezera pakājē snaudošajā Talsu pilskalnā, gan apciemot pavisam netālu esošos Tiguļkalnu, Sauleskalnu, Ķēniņkalnu.

Abu garāko distanču dalībnieki attālināsies no pilsētas, lai dotos Vanemas pauguraines virzienā, izbaudījuši Talsu biatlona-slēpošanas sporta kluba labiekārtotās trases.

Kuldīgas novadā svinēs Ķikuru ezera svētkus

Šodien Kuldīgas novada Turlavas pagastā Ķikuru ezera krastā svinēs Ķikuru ezera svētkus. Jau agri no rīta plkst.6 sāksies makšķerēšanas sacensības. No izmakšķerētajām zivīm saimnieces pagatavos gardu zivju zupu, ar kuru cienās svētku dalībniekus. Plkst.12 ieradīsies Neptūns ar savu svītu. Plkst.19 būs iespēja dziedāt karaoke, bet plkst.20 visi kopā dejos zumbu. Plkst.22 norisināsies sacensību uzvarētāju apbalvošana, bet pusnaktī – svētku uguņošana. Pēc tam turpināsies dejas.

Ērmaņu muižā notiks Etnonakts

Pasākumā viesosies Viļakas etnogrāfiskais ansamblis Abrenīte, Lāča duets, setu mūziķis, ermoņikas spēlētājs Tomass Valks no Igaunijas, prūšu dziesmu zinātāji Rūta un Valdis Muktupāveli, setu vīru kopa Ytsiotso no Igaunijas, Anglijas folkgrupa On the Hop un līvu tradīciju uzturētāja Julgī Stalte ar draugiem. Jau no plkst.16.30 Ērmaņmuižas pagalmā varēs satikt mājas maizes ceptuves Donas meistarus no Smiltenes novada, kuri organizēs īpašu sviestmaižu darbnīcu, piedāvājot pašu cepto maizi un dažādus latviskus pavalgus maizīšu apsmērēšanai.

Plkst.22 sāksies danči, bet pusnaktī paši izturīgākie varēs piedalīties Etnonakts jam sesijā. Šim nolūkam organizatori aicina katru, kas spēlē tautisku mūzikas instrumentu, ņemt to līdzi un parādīt savu prasmi vakara noslēgumā.

Tukumā svin pilsētas svētkus

Tukuma vēstures muzejā Pils tornis plkst.13 tiks atklāta izstāde Tukums lepojas. Brīvības laukumā ikvienam būs iespēja izjust seno laiku atmosfēru, uzstāsies lauku muzikanti, notiks dažādas aktivitātes un cīņu paraugdemonstrējumi.

Dienas izskaņā plkst.20 visi svētku apmeklētāji vienosies kopīgā gājienā uz Durbes estrādi, kur notiks svētku lielais koncerts – Aijas Andrejevas koncertprogramma Soļi. Iedzīvotājus priecēs krāšņs svētku salūts turpat Durbes estrādē, bet pēc pasākuma notiks svētku balle kopā ar Kristapa Krievkalna grupu.

Dundagā notiks Sklandraušu festivāls

Festivālā paredzēta sklandraušu cepšanas meistarklase, kurā sklandraušu cepējas Dženeta Marinska un Elma Zadiņa piedāvās iespēju jebkuram interesentam apgūt sklandraušu cepšanas māku. Dundagas pils pagalmā tiks atklāta sklandraušu ekspozīcija, bet pie parka estrādes notiks lielā sklandrauša veidošana. Festivāla noslēgumā notiks lielkoncerts Sklandrausis – saules rausis, kurā piedalīsies kori, deju kolektīvi, folkloras kopas, kokļu ansambļi u.c. kolektīvi.

Sabilē svinēs Vīna svētkus

Šodien gaidāma svētku notikumiem visbagātākā un aizraujošākā diena. Darbosies vīna un amatnieku tirdziņš, būs danči Dancotavā un atpūta Lasītavā. Pasākumā būs pieejams arī Sabiles sidrs, uzstāsies Ufo, Jorans Šteinhauers un deju grupa Bump, Krāmotavā norisināsies kultūras krāmu tirgus, bet Vīnotavā – muzicēšana un filozofēšana. Selfiju ielā būs iespēja uzņem pašbildi, klāstīja Markusa-Mārtinsone.

Savukārt Vīngliemežotavā notiks septītais Sabiles vīngliemežu šovs, tāpat būs iespēja nošļūkt pa vīna putām Putotavā, nogaršot klimpas Klimpotavā, dejot zumbas dejas Zumbotavā. Bet Hipsterotavā uzstāsies dziedātāja MNTHA un mūziķe Anna Sēruma.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl