Skeitparks iegūst kultūras vēstures pieminekļa statusu

Komentāri
Skeitparks iegūst kultūras vēstures pieminekļa statusu
Foto: Ronnie Pitman, Flickr.com

Kāds Londonas skeitparks kļuvis par pirmo būvi Eiropā, kas iekļauts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Tādējādi ir lauzta līdzšinējā tradīcija īpašu statusu piešķirt tikai vēsturiskām ēkām.

Šis Londonas skeitparks tagad juridiski tiek aizsargāts tāpat kā britu galvaspilsētas vēsturiskās celtnes, piemēram, parlamenta ēka un Vestminsteras abatija.

Anglijas vēsturiskā mantojuma padome uzskata, ka Londonas pirmais skeitparks, kas pilsētas austrumu daļā tika atklāts 1978. gadā, ir ar kultūrvēsturisku nozīmi, tāpēc iekļaujams aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Un otršķirīga nozīmē bijusi tam, ka šī ir moderna būve.

Briti šajā ziņā kļuvuši par pionieriem Eiropā, jo nevienā citā Eiropas valstī šāda veida būvēm pagaidām nav piešķirts kultūras pieminekļa statuss. Notikums ir unikāls arī pasaules mērogā, jo vēl tikai Amerikā īpašs statuss ir piešķirts skeitparkam. ASV Vēsturisko vietu nacionālajā reģistrā pagājušajā gadā tika iekļauts skeitparks, kas atrodas Tampā, Floridas štatā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl