12 komentāri

Par godu Latvijas valsts 98. dzimšanas dienai talantīgākie mūsdienu tautas mūzikas meistari, koklētāja Laima Jansone un komponists Raimonds Tiguls, kopā ar radošajiem māksliniekiem un Swedbank radījuši pacilājošu audiovizuālu sveicienu.

Tā pamatā ir Tigula skaņdarbs Dod, Dieviņi, kura ekranizējums sveicienā muzikāli un vizuāli simbolizē seno paražu dziedāt kalna galā, lai balss un sveiciens tālu skan.

Video filmēts ar skatu uz gleznainu ainavu – vecpilsētas jumtiem un torņiem. Pats muzikālās kompozīcijas stūrakmens, aranžētājs un komponists Raimonds Tiguls skaņdarba Dod, Dieviņi! esencē jūt latvisko spēku, tādēļ tieši šis darbs izvēlēts kā pamats muzikālajam pavadījumam sveicienam Latvijai tik zīmīgā dienā.

Video

“Skaņdarba Dod, Dieviņi instrumentācija, harmoniskā valoda un melodisms ir tas, kā es muzikāli saprotu, kas man ir Latvija. Daudz laimes!” Latvijai vēl Raimonds Tiguls.

“Latvija esam mēs paši. Ir vērts uzkāpt visaugstākajās virsotnēs pat lielā aukstumā, un saredzēt Latviju stipru un augošu,” ikvienam Valsts svētkos vēl koklētāja Laima Jansone.

“Filmēšana notika novembra visaukstākajā naktī, taču radošā komanda un kopdarba spēks strāvoja ļoti silti – daudz stiprāk par siltām tējām un segām. Turklāt pats skats no Swedbank ēkas jumta ir neaizmirstams,” par video filmēšanas pieredzi stāsta Laima Jansone.

TOP komentāri

 • Beibe
  +5 +5 0

  Beibe

  Nu vispār jau tas arī ir Swedbank sveiciens Latvijai, ja kas... Ta ka nav ko cepties! Ļoti skaists un pārdomāts. Paldies!
 • Maija
  +3 +3 0

  Maija

  Drīkst zināt, cik svedbanka iepiķoja? Tā jau būtu skaisti, bet pārāk redzams, ka no tsutas mūzikas tur tikai drusku smaciņa.
 • zipa
  +3 +2 -1

  zipa

  Būtu izslēguši bankas nosaukuma apgaismojumu un tad tiešām kokles stīgas aizrautu dvēseles stīgas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl