Komentāri
Šikais pārītis Lelde un Aivis aicina Dziesmu un deju svētku pasākumus apmeklēt ar velosipēdu
Foto: publicitātes

Gudrie pilsētnieki aicina XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekus un viesus pasākumus apmeklēt ar velosipēdu, sabiedrisko transportu vai kājām.

Svētku kulminācijas koncertu dalībniekiem un apmeklētājiem 9., 10., 11. un 12. jūlijā tiek piedāvāta iespēja savus velosipēdus atstāt bezmaksas apsargātā stāvlaukumā Mežaparkā, Zaļajā teātrī un Grīziņkalnā, pie Daugavas stadiona.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dziesmusvētku laikā satiksmes ierobežojumu dēļ rīdziniekiem būs īpaši izdevīgi būt Gudrajiem pilsētniekiem. Tradicionāli dziesmu un deju svētku laikā Rīgā ir apgrūtināta satiksme – ir dažādi ierobežojumi, pasākumu norises vietā koncentrējas lielas cilvēku masas, un pietrūkst vietu, kur novietot automašīnu. Ejot ar kājām vai braucot ar sabiedrisko transportu, nav jādomā, kur novietot automašīnu, un nav par to jāmaksā. No Rīgas centra līdz Mežaparkam ved velo celiņš, kā arī nokļūšana līdz Daugavas stadionam ir samērā ērta, tādējādi ikviens droši var nokļūt līdz gala punktam ar velosipēdu.

”Braukšanai ar velosipēdu ir tik daudz plusu, ka man pat būtu grūti atrast iemeslu, kāpēc to nedarīt! Tas uzlabo fizisko formu, ir ekoloģiski, veselīgi, lēti, kā arī stilīgi,” saka Gudrā Pilsētniece, TV24 raidījumu vadītāja Lelde Lietaviete, aicinot cilvēkus izmantot sarūpēto izdevību izvairīties no satiksmes sastrēgumiem, braucot ar velosipēdu.

Bezmaksas velonovietnes sadarbībā ar Blueshockbike un XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem tiks nodrošinātas koncertu un mēģinājumu laikā Mežaparka Zaļajā teātrī 11. jūlijā no plkst. 17.00–23.00 un 12. jūlijā jau no plkst. 15.00–00.00, kā arī Grīziņkalna parkā pie Daugavas stadiona 9. jūlijā no plkst. 17.00 –22.30, 10. jūlijā no plkst. 10.00–20.30 un 11. jūlijā 9.00–14.30. Katrā velonovietnē būs vieta 750 velosipēdiem.

”Pats galvenais ir tas, ka izvēloties velosipēdu kā pārvietošanās veidu, mēs ne tikai uzlādējam sevi, bet kļūstam arī dabai draudzīgi! Un tas taču ir forši, vai ne?” – iedrošina Lelde, piebilstot, ka vairāk informācijas par pārvietošanos svētku laikā, kā arī ikdienā var sameklēt akcijas Facebook.com lapā.

Apmeklētāji tiek aicināti ierasties uz koncertiem vismaz stundu pirms pasākuma, lai izvairītos no liekiem satraukumiem. Visiem velobraucējiem arī vēlams aprīkot savus braucamos ar lampām, jo koncerti beidzas vēlu vakarā un mājup būs jādodas tumsā. Lai labāk varētu orientēties, Mežaparka teritorijā un pie Daugavas stadiona tiks izvietotas norādes uz velonovietni.

Gudro pilsētnieku jeb Eiropas Komisijas iniciatīvas Pārvietojies gudri (DO THE RIGHT MIX) mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot transporta veidus, vienlaikus risinot vairākas Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – samazināt satiksmes sastrēgumus pilsētās, mazināt atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjoms un uzlabot eiropiešu veselības stāvokli.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl