Šī nakts Rīgā būs balta

0 Komentāru
Šī nakts Rīgā būs balta
Publicitātes foto

Šonakt Rīgā notiks mūsdienu kultūras forums Baltā nakts, kura programmā šogad iekļauti vairāk nekā 50 dažādi mākslas un kultūras projekti. Īpaši aktīva šogad būs Miera iela un tai blakus esošie kvartāli.

Foruma pamatprogrammu veidos vairāk nekā 30 mākslas un kultūras projekti, tostarp, koncerti, instalācijas un skulptūras pilsētvidē, izstādes, multimediāli projekti, dzejas sacensības un lasījumi un filmu programmas, bet pamatprogrammu papildinās vairāk nekā 20 iniciatīvu projekti, kuru organizēšanā iesaistās teātri, skolas un bērnudārzi, mākslas galerijas, kafejnīcas, mākslas un kultūras studijas un citi aktīvie rīdzinieki un domu biedri.

Baltās nakts laikā šogad tiks atklāta Tēlniecības Kvadriennāle Rīga, kuras ietvaros dažādu valstu mākslinieki izstādīs objektus pilsētvidē un veidos izstādi Vāgnera zālē.

Šogad pēc vairāku gadu pārtraukuma tiks atjaunots Baltās nakts tramvajs, kas kā mūsdienu mākslas objekts un vienlaikus sabiedriskā transporta līdzeklis savienos Rīgas centru ar vienu no tālākajiem norises punktiem, kursējot maršrutā Ausekļa iela – Gaujas iela – Ausekļa iela.

Pie Brīvības pieminekļa tiks izstādīts pasaulē lielu interesi raisījušais Kanādas mākslinieku darbs, interaktīva instalācija Cloud jeb Mākonis.

Baltās nakts pasākumi šogad koncentrēsies jau ierastās ģeogrāfiskās vietās – Rīgas centrā, Vecrīgā, Spīķeru kvartālā, un tuvējā Pārdaugavā. Īpaši aktīva šogad būs Miera iela un tai blakus esošie kvartāli – no Gaujas ielas mākslinieku kvartāla, Lielajiem kapiem līdz pat Brīvības ielai.

Latvijas mākslinieki šajā forumā sadarbosies ar kolēģiem no citām valstīm, radot un rādot instalācijas, performances, izstādes, mūzikas eksperimentus un koncertus. Savukārt pie Brīvības pieminekļa tiks izstādīts pasaulē lielu interesi raisījušais Kanādas mākslinieku darbs, interaktīva instalācija Cloud jeb Mākonis.

Baltā nakts Rīgā notiks 11.reizi un tā ir daļa no starptautiska projekta Eiropas Baltās naktis, ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. Šobrīd Balto nakti vai līdzvērtīgus pasākumus organizē arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas.

Foto: Baltā nakts 2015

0 Komentāru