Sex, Drugs & Rock’n’Roll = Death jeb spilgtākie uzraksti, kas veltīti palicējiem

3 komentāri
Sex, Drugs & Rock’n’Roll = Death jeb spilgtākie uzraksti, kas veltīti palicējiem
Foto: Skaties.lv

Rīgas Sv. Pāvila baznīcas pagalmā iekoptās ”kapu kopiņas” ar baltiem krustiem mudina pārvērtēt dzīves nozīmi un nāves neizbēgamību.

Kopš pagājušās nedēļas nogales Rīgas Sv. Pāvila baznīcu A. Deglava ielas pašā sākumā ieskauj no melnzemes darinātas kapu kopiņas ar krustiem. To ir apmēram divi simti. Un katru no baltajiem krustiem rotā vēstījums par laicīgajā pasaulē piedzīvoto, attiecībām ar kristietību vai fragments no Bībeles. Bet visiem uzrakstiem ir kas kopīgs – atgādināt par dzīves jēgu, tās piepildījuma meklējumiem.

Foto

Vakarpuses rāmumā lielu daļu garāmgājēju baltie ”izslietņi” neatstāj vienaldzīgus. Cilvēki apstājas, lasa, ar mobilajiem telefoniem iemūžina, pārdomā un dodas tālāk. ”Darba drošība tomēr ir dzīvības un nāves jautājums”, ”Otro reizi es darītu citādāk”, ”Visu savu brīvo laiku es veltīju datoram”, ”Es nekrāpu savu sievu, es tikai skatījos pornogrāfiju”, ”Jums nav, tāpēc ka jūs nelūdzat Dievu” – šie ir tikai daži no uzrakstiem, kas lasāmi. ”Sex, Drugs & Rock’n’Roll = Death” pat izrādījies tik uzrunājošs, ka uz kapu kopiņas nolikts ziedu pušķis.

Lai arī krusti baznīcas priekšplānu rotā tikai pāris dienas, jau novērots viens vandālisma gadījums, kad viens no krustiem ticis sabojāts. Vietējie pat noslēguši derības, cik ilgs laiks paies līdz nākamajam bojājumam, stāsta baznīcas parkā sastapts vīrs, kurš dievnamā pasniedz ģitārspēli. Viņš, būdams lietpratējs pilsētas projektēšanas jomā, mudina baltos krustus iemūžināt pēc iespējas vairāk, jo nav zināms, cik vēl ilgi tiem būs ļauts šajā vietā atrasties.

Garāmgājēju viedokļus par baltajiem krustiem, kā arī baznīcas pārstāvju viedokli skaties Bez tabu sižetā!

Video

3 komentāri