Sesto gadu svinēs Dobeles Senās pils svētkus

Pievienot komentāru
Sesto gadu svinēs Dobeles Senās pils svētkus
Foto: LETA

Pēc nedēļas, 6. augustā, Dobeles pilsdrupās sesto reizi gaidāmi Senās pils svētki. Šogad svētku tēma – Laika ratam griežoties… Senās pils svētkos ik gadu vēsture atdzīvojas un senatnīgais ir vienotā elpā ar mūsdienīgo.

Kā informē Dobeles pilsētas kultūras nama pārstāve Sandra Ķiņķere, no plkst. 16:00 pils pagalmā darbosies Senās pils tirgus, kurā apmeklētāji varēs ne tikai iegadāties amatnieku un mājražotāju labumus, bet arī vērot, kā tie top. Notiks arī cīņu kluba Exercitus Rigensis bruņinieku cīņa un baltu karavīru cīņu paraugdemonstrējumi, kā arī skatītājiem tiks dota iespēja paspēkoties savā starpā ar mīkstajiem ieročiem (bafiem). Visas dienas garumā darbosies viduslaiku izklaides – šaušana ar loku un arbaletu, ķekatas, viduslaiku galdiņspēles, kā arī Piedzīvojuma Gara aktivitātes – SUP dēļu brauciens pa Bērzes upi, pils parka orientēšanās u.c.

Plkst.17:00 grupas Pulsa efekts izpildījumā un pils dāmu pavadībā Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns svētkus atklās ar lielgabala šāvienu!

Svētku turpinājumā plkst. 18:00 izskanēs grupas Framest solistes Rūtas Dūdumas un komponista Jāņa Ķirša koncertprogramma Dvēseles dziesma, bet plkst. 19:30 skatuves programmu turpinās grupa Pulsa efekts.

Visa vakara garumā Dobeles pilsdāmas no Dobeles Novadpētniecības muzeja aicinās pielaikot cepures un tērpus, garšot tējas un virumus no hercogienes Elizabetes Magdalēnas ārstniecības augu dārza, kā arī spēlēt spēles, svērt un mērīt, darboties ar pletīzeri. Svētku neiztrūkstoša sastāvdaļa ir ekskursija pa pili pilsdāmas pavadībā.

Svētku laikā notiks arī Dobeles Amatu mājas sīko rokdarbu demonstrējumi, TLMS Avots darbu izrādīšana un radošās darbnīcas.

Plkst.21:00 gaidāms brīvdabas kino seanss spāņu instrumentālā trio Caspervek pavadījumā.

Svētku kulminācijā plkst. 22:30 gaidāms Smilšu kino, kad atdzīvosies Senās pils vēsture – laika rats tiks pagriezts atpakaļ, un Senās pils stāstu varēs izdzīvot ikviens, vērojot to, kas tiek zīmēts smiltīs…

Svētku noslēgumā par līksmību gādās grupa Viens un citi.