Sesto gadu Rīgu pieskandinās ielu mūzikas festivāls

Pievienot komentāru
Sesto gadu Rīgu pieskandinās ielu mūzikas festivāls
Publicitātes foto

Rīgas svētku un Ostas svētku ietvaros 13. augustā Rīga uz vienu dienu pārvērtīsies par dzīvās mūzikas centru un mūzika ielās svinēs savus svētkus – sesto gadu notiks ielu mūzikas festivāls Ielu mūzikas diena.

Ielu mūzikas diena iepriekšējo piecu gadu laikā kopā pulcējusi ap 500 mūziķus un muzikālās apvienības, kuri lielākoties atgriežas muzicēt arī nākamajos gados. Šogad Ielu mūzikas dienā savu dalību apstiprinājušas pašmāju grupas The Twins Peek un Ignis, Lietuvas instrumentālā postroka grupa Music InWallved, kas atgriezīsies Rīgā pēc veiksmīgās dalības 2013. gadā. Ielu mūzikas dienā piedalīsies arī Ukrainas etnofolka grupa Šabatura, izpildot tradicionālo ukraiņu mūziku mūsdienīgā manierē.

”Ielu mūzikas diena arī šogad priecēs ar dažādu žanru pārstāvošiem profesionāļiem. Un tajā pašā laikā šis pasākums ir kā platforma lieliskam startam daudziem jaunajiem, topošajiem mūziķiem, kuriem ir iespēja reizē apliecināt savu drosmi stāties lielas, raibas publikas priekšā un reizē iegūt pirmos atbalstītājus,” stāsta pasākuma producente Linda Krūkle.

Mūziķi savu dalību Ielu mūzikas dienā aicināti pieteikt mājaslapā ielumuzika.lv līdz 29. jūlijam. Turpat iespējams izvēlēties piemērotu laiku un vietu kādā no oficiālajiem Ielu Mūzikas Dienas punktiem un mūziķu iecienītākajās norišu vietās – Zviedru vārtos, Smilšu, Audēju, Vaļņu, Kaļķu ielās, Bastejkalnā, Konventa sētā, kā arī pirmo reizi Rīdzenes ielā.

Video: Ielu mūzikas dienai veltīta dziesma