Sestdien Jūrmalas Kūrorta svētkos uzstāsies Instrumenti

0 Komentāru
Sestdien Jūrmalas Kūrorta svētkos uzstāsies Instrumenti
Foto: Iveta Vaivode

Sestdien, 23.maijā, Jūrmalas Kūrorta svētkos visas dienas garumā notiks vasaras sezonas atklāšanas pasākumi. Pirmo reizi vakara svētku koncerti un uguņošana norisināsies pludmalē. Vakara kulminācijā grupa Instrumenti sniegs savu pirmo koncertu šajā gadā, un tas būs arī grupas pirmais koncerts Jūrmalā, kas arī ir mūziķa Reiņa Sējāna dzimtā pilsēta. Ieeja Jūrmalas Kūrorta svētku pasākumos bez maksas.

”Bijām iecerējuši šo gadu vairāk atvēlēt katra individuālajām radošajā izpausmēm, tāpēc aktīvu koncertdarbību nebijām plānojuši. Bet, kad Jūrmala mūs uzaicināja uz savas kūrorta sezonas atklāšanas svētkiem, nodomājām – kāpēc gan ne. Atskārtām, ka mums līdz šim nav bijis koncerta Jūrmalā. Ar Jāni Šipkēvicu spriedām, ka tā gluži vai ir likteņa zīme, tāpēc piekritām šādai neparedzētai un pat negaidītai ārpuskārtas muzicēšanai,” stāsta Reinis Sējāns.

Sākot no plkst.19.00 uz lielās skatuves Majoru pludmalē muzicēs DJ Toms Grēviņš, plkst.20.00 uzstāsies grupa Musiqq. Svētku kulminācijā plkst.21.30 uz skatuves kāps viens no pēdējo gadu pieprasītākajiem mūzikas projektiem Baltijā – Instrumenti.

Pēc Instrumenti koncerta plkst.22.50 būs grandioza svētku uguņošana. Tā noritēs mūziķa Kārļa Lāča īpaši Jūrmalas Kūrorta svētkiem radītās oriģinālmūzikas pavadījumā.

Jūrmalas Kūrorta svētki plkst.13.00 sāksies ar tradicionālo svētku gājienu, kas vedīs no Dzintaru mežaparka pa Jomas un Pilsoņu ielām uz Majoru pludmali. Svētku gājiena noslēgumā norisināsies Zilo karogu pacelšana – šajā peldsezonā Jūrmalai piešķirti pieci Zilie karogi. Tos svinīgi pacels Gatis Truksnis, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs, Inese Galante, titula Jūrmalas Gada cilvēks 2014 ieguvēja, Aleksandrs Samoilovs, pludmales volejbolists un Jūrmalas Gada sportists 2014, Zilā karoga sertifikāta piešķiršanas koordinators Jānis Ulme un talantīgā Jūrmalas māksliniece Sofija Vorkele.

Visu dienu kūrortpilsētā no plkst.14 darbosies restorānu degustācijas, koncerti Horna dārzā, svētku tirdziņš un atvērto durvju diena Jūrmalas pilsētas muzejos un iestādēs, tostarp arī nupat restaurētajā Dzintaru slēgtajā koncertzālē. Bērniem Dzintaru mežaparkā būs sarūpētas radošās darbnīcas, koncerti, teātra izrādes un aktīvās atpūtas norises.

Jūrmalas Kūrorta svētku apmeklētāju ērtībām AS Pasažieru vilciens sestdien, 23.maijā, nodrošinās papildvilcienus nokļūšanai pēc pasākuma uz Rīgu (Dubulti 23.20–Rīga 23.55, kas no Majoriem atiet plkst. 23.23 un Dubulti 00.10–Rīga 00.43, kas no Majoriem atiet plkst. 00.13). Tukuma virzienā pēdējais vilciens no Majoriem sestdien aties plkst. 00.07. (vilciens Rīga 23.36–Tukums2 00.58).

Jūrmalas Kūrorta svētku programma

Foto: Skaties.lv

Foto: Skaties.lv

0 Komentāru