Sanpaulu noslēdzies ikgadējais skrējiens debesskrāpī

Komentāri
Sanpaulu noslēdzies ikgadējais skrējiens debesskrāpī
Foto: ITAR-TASS/ Scanpix

Nedēļas nogalē Brazīlijā noticis skrējiens vienā no Sanpaulu augstceltnēm. Tajā piedalījās gan profesionāli sportisti, gan amatieri. Sacensību uzvarētājs finišēja nepilnās trīs minūtēs.

Profesionālajiem skrējējiem bija jādodas 30 stāvu augstumā līdz helikopteru nolaišanās platformai uz jumta. Viņiem bija jāpārvar 672 pakāpieni. Savukārt amatieru distance bija par deviņiem stāviem īsāka, un lejup viņi varēja doties ar liftu.

Kāds vietējais skolotājs, kuram skriešana ir vaļasprieks, pēc sacensībām stāstīja, ka par spīti iepriekšējiem treniņiem, skriet bijis grūtāk, kā viņš domājis, jo kāpņu telpā esot bijis ļoti karsti. To, ka skriešana nav bijusi viegla, atzīst arī citi amatieri.

Savukārt profesionāļi uzskata, ka skrējienā augšup pa kāpnēm varēja uzrādīt labāku rezultātu. Pirmais finišēja sportists no Polijas. Distanci viņš veica divās minūtēs un 54 sekundēs, par piecām sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju – Vācijas skrējēju.

Ik gadu tiek rīkoti astoņi šādi skrējieni dažādu pilsētu debesskrāpjos visā pasaulē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl