Sākusies vērienīgākā Lielā Ķīnas mūra izpēte

Komentāri
Sākusies vērienīgākā Lielā Ķīnas mūra izpēte
Foto: Sipa USA/ Scanpix

Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, Ķīna sākusi vērienīgu projektu, kura mērķis ir veikt līdz šim precīzāko Lielā Ķīnas mūra izpēti. Tas tiek darīts, lai vēsturisko būvi pēc iespējas labāk saglabātu nākamajām paaudzēm.

Vērienīgajā projektā iesaistījies Lielā Ķīnas mūra izpētes institūts un Starptautiskais Kosmosa tehnoloģiju centrs, kas darbojas UNESCO paspārnē.

Izmantojot lāzerus un radarus, Lielais mūris tiks mērīts līdz milimetra precizitātei. Projektā tiks iesaistīti arī helikopteri un bezpilota lidmašīnas, ar kuru palīdzību tiks uzņemtas vēsturiskās būves augstas izšķirtspējas fotogrāfijas.

Speciālisti ar šo projektu saista lielas cerības, jo, kad darbs būs pabeigts, ekspertu rīcībā būs līdz šim precīzākā Lielā Ķīnas mūra karte un saskaņā ar to varēs plānot mūra atjaunošanas un saglabāšanas darbus.

Darba apjoms būs liels, jo aizvēsturiskais mūris stiepjas vairāk nekā 20 tūkstošu kilometru garumā. Tā ir pasaulē lielākā cilvēku veidotā būve, kuras mērķis bija sargāt valsts ziemeļu robežu. 1987. gadā Lielais Ķīnas mūris tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl