Sakrāta, iespējams, lielākā dzēšgumiju kolekcija

Komentāri
Sakrāta, iespējams, lielākā dzēšgumiju kolekcija
Foto: CliffMuller, Flickr.com

Kolekcionēt var visdažādākās lietas – sākot no markām un beidzot ar rotaļu lācēniem. Kāda sieviete Ķīnā ir veltījusi 26 gadus dzēšgumiju kolekcionēšanai.

Žū Jū dzēšgumiju krājumi kļuvuši par vienu no vislielākajām dzēšgumiju kolekcijām pasaulē. Savu rūpalu sieviete sāka 1989 gadā, kad 11 gadu vecumā vecāki viņu aizveda uz Šeņdžeņu, pilsētu Ķīnas dienvidrietumos. Tur viņa ieraudzīja dzēšgumijas vietējā kancelejas preču veikalā. Pašu pilsētā bijušas tikai taisnstūra formas dzēšgumijas, tādēļ Šeņdžeņā ieraudzītās ovālās, sirds veida, romba un kantainās dzēšgumijas meiteni sajūsminājušas.

Kopš tā laika viņa pirka katru dzēšgumiju, ko vien ieraudzīja. No saviem ceļojumiem uz pilsētām visā pasaulē, tostarp Japānā, ASV, kā arī Eiropā, viņa mājās atveda neskaitāmus jaunus dzēšgumiju komplektus.

Nu dzēšgumiju ir tik daudz, ka Žū tās visas nemaz nav izlikusi apskatei. Lielākā daļa atrodas kastēs, jo plauktos visām vietas nav. Precīzu kolekcijas eksponātu skaitu ķīniete nezina. Viņa pieļauj, ka to varētu būt vismaz simt tūkstoši.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl