Sācies Rīgas “trīsdiennieks”; virkne svētku pasākumu notiks uz ūdens

Pievienot komentāru
Sācies Rīgas “trīsdiennieks”; virkne svētku pasākumu notiks uz ūdens
Foto: LETA

Šodien galvaspilsēta sāk savas trīs dienu svinības – Rīgas svētki ir klāt! Svētku atklāšanā gaidāms krāšņs pūtēju orķestra un Raimonda Paula koncerts Vērmanes dārzā, taču turpmākās dienas mākslinieciska rosība un sportisku aktivitāšu karuselis vērsīsies tikai plašumā – gan pilsētas centrā, gan Rīgas apkaimē.

Rīgas ostai šogad aprit 815 gadu. Lai to akcentētu, virkne aktivitāšu notiks ūdenī. Piemēram, vairākas burāšanas sacensības Daugavā, kur jahtas cīnīsies par ceļojošajiem kausiem vai arī kanāla regate. Neizpaliks arī jau tradicionālie krastu mači basketbolā Operas nama pakājē, kā arī Lielās virves vilkšanas sacensības, kur par uzvaru cīnīsies Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji.

Likteņupē notiks arī kas vēl neredzēts – ūdens akrobātu šovs.

Svētku pasākumi notiks arī Rīgas parkos un citviet gan centrā, gan arī Rīgas apkaimē. Daudzi no tiem atspoguļos galvaspilsētas vēstures līkločus.

Rīdzinieki un pilsētas viesi varēs iegriezties arī dažādos tirdziņos. Pirmoreiz amatnieku tirgus notiks 11. novembra krastmalā, pie Akmens tilta – vietā, kur kādreiz bijusi Rīgas osta. Tur būs gan rotkaļu, gan keramiķu, gan galdnieku rokdarbi.

”Katrs amatnieks, savu iespēju robežās centīsies atspoguļot kaut kādu laikmetu, kas varētu būt bijis raksturīgs Rīgas ostai, tātad rādīs savā izpratnē tēlu, kas, viņuprāt, varētu būt bijis Rīgas ostai piederīgs kādā no gadsimtiem,” skaidro koncertorganizācijas Ave Sol pārstāve Ilze Ozola.

Bet rītvakar Svētku lielkoncertā krastmalā uzstāsies Latvijā iemīļoti dziedātāji un pulksten 23.00 gaidāma uguņošana. Gan rīt, gan parīt sabiedriskais transports ikvienam būs bez maksas, un tas arī kursēs ilgāk, tāpēc pilsētnieki un viesi aicināti izvairīties no sava transporta izmantošanas pilsētas centrā.

Plašāk par Rīgas svētku programmu skaties video, bet galerijā (iepriekš) – kā svētki tika aizvadīti pērngad!