Runā, ka par godu Imantam Parādniekam meitenes mēnešreizes sākušas saukt par Imantdienām

Pievienot komentāru
Runā, ka par godu Imantam Parādniekam meitenes mēnešreizes sākušas saukt par Imantdienām
Foto: Emīls Desjatnikovs

Tūkstošiem skatītāju ar skaļām ovācijām 2. jūlija vakarā Cēsīs sagaidīja Politiķu cepienu – unikālu šovu, kurā komiķi Edgars Bāliņš, Rūdolfs Kugrēns, kā arī publicistes Anete Konste un Elīna Kolāte radio un TV personības Gustava Terzena vadībā ”pavilka uz zoba” Latvijas drosmīgākos politiķus – Imantu Parādnieku, Mārtiņu Bondaru, Raimondu Bergmani un Ilzi Viņķeli. Politiķi nepalika atbildi parādā.

Pasākuma gaitā pie tribīnes devās komiķi, lai pa vienam ”cepinātu” politiķus par viņu politisko un publisko darbību, pēc kuras tikko ”ceptais” politiķis teica savu aizstāvības runu.

Video: Raimonds Bergmanis Politiķu cepienā

Video: Ilze Viņķele Politiķu cepienā

11 spožākie joki no Politiķu cepiena:

”Es neticu, ka Mārtiņš Bondars ticēja, ka viņš būs prezidents. Turlāt Mārtiņš arī īsti neder kā Latvijas prezidents, jo viņam ir tā lieta, ka viņš māk angļu valodu – tas neder. Tas nav latviešu stilā.” (Rūdolfs Kugrēns)

”Ja jau mēs apsveicam, tad ar dāvanu – Mārtiņ, šeit Tev matu želeja ar nosaukumu Crazy, lai tu arī pēc Saeimas laikiem vari droši ieslīdēt kaut kādos augstos amatos.” (Rūdolfs Kugrēns)

”Mēs starp komiķiem Bondaru iesaucām par Neveiksmes stāstu. Pabeidzis skolu Amerikā, spēlējis basketbolu izlasē, Brocēnos, kas ir leģendāra komanda, pēc tam bijis Hārvardā, kaut kādos dīvainos kursos 1,5 mēneša garumā dabūja maģistra grādu (izrādās, ka Hārvarda ir vieglāka par Kultūras akadēmiju).. Bet lai tiktu Saeimā viņam vajadzēja pustraku aktieri.” (Rūdolfs Kugrēns)

Foto

”Taisnība tam, kurš melo pirmais.” (Mārtiņš Bondars)

”Man liekas, katrs latvietis var sevi un Latviju asociēt ar šprotēm – mums nākas tā draudzīgi saspiesties, esam tādi nedaudz iekonservēti, nedaudz tas viss arī tā jocīgi smako un galu galā nevienam to visu īsti nevajag, ja neskaita Krieviju.” (Edgars Bāliņš)

”Lielākais varonis LV ir aizsardzības ministra krēsls, kurš katru dienu iztur 133 kg – viņš ziņa, ka nāks Raimonds un sēdēs tur. Un viņš saņemas. Katru dienu!” (Rūdolfs Kugrēns)

”Tas, kas man liekas ļoti mīļi saistībā Raimondu Bergamani, ir, ka viņš joprojām domā, ka spēkavīru sacensības Latvijā ir nopietns sporta veids, nevis daļa no pilsētas svētkiem, tieši tāpat kā cukurvate un izjādes ar ponijiem.” (Rūdolfs Kugrēns)

”Imants Parādnieks iestājas par ģimenes vērtībām tik ļoti, ka pašam ir divas ģimenes.” (Anete Konste)

”Imantam par godu meitenes nesen mēnešreizes ir sākušas saukt par Imantdienām.” (Elīna Kolāte)

”Autori pēc scenārija nezin kādēļ bija norādījuši, ka šai runai jābūt asprātīgai, gudrai un neaizvainojot citas personas. Un tad es domāju – ko tad politiķis lai saka vispār, ja ir tādi nosacījumi?” (Ilze Viņķele)

”Es nekad neesmu izmantojusi profesionālus PR pakalpojumus, ko arī var redzēt pēc manas politiskās darbības.” (Ilze Viņķele)

Video: Mārtiņš Bondars Politiķu cepienā

Video: Imants Parādniks Politiķu cepienā

Politiķu cepiens ir viens no Sarunu festivālā Lampa 150 pasākumiem, kas dažādos to formātos un par visdažādākajām tēmām 1.–2. jūlijā notika Cēsu pils parkā. Pasākumus rīkoja vairāk nekā 80 organizāciju ar mērķi stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.