Roulingas krēslu nopērk par visai pasakainu summu

Komentāri
Roulingas krēslu nopērk par visai pasakainu summu
Foto: Reuters/ Scanpix

Pirms pāris dienām ziņojām par to ka izsolē nonācis ozolkoka krēsls, uz kura sēžot, britu rakstniece Džoanna Roulinga sarakstīja pirmos divus romānus par Hariju Poteru. Tagad krēsls ir pārdots kādam kolekcionāram par 394 000 dolāru.

Lai savā īpašumā iegūtu krēslu, ko rakstniece Džoanna Roulinga ieguva bez maksas, kāds anonīms kolekcionārs samaksājis 394 tūkstošus ASV dolāru. Krēsls ir izgatavots pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, un tas atradās Edinburgas pašvaldības dzīvoklī, kur viņa dzīvoja deviņdesmito gadu vidū.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesa, nonākot pārdošanā, krēsls tika uzlabots. Krēsla sēdekli rotā uzraksts: ”Es rakstīju Hariju Poteru, sēžot uz šī krēsla”. Uz krēsla atzveltnes ir Roulingas autogrāfs un lūgums nevērtēt mēbeli tikai pēc ārējām pazīmēm. Pati rakstniece iepriekš atzina, ka šis krēsls bijis visērtākais viņas dzīvoklī, tomēr ir tālu no ērtības ideāliem.

Roulinga jau 2002. gadā ziedoja šo krēslu kādai labdarības organizācijai. 2009. gadā mēbeli nopirka kāds kolekcionārs par 29 tūkstošiem dolāru.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl