Ritma svētkus Cēsīs pieskandinās Skaņu parka orķestris

Pievienot komentāru
Ritma svētkus Cēsīs pieskandinās Skaņu parka orķestris
Foto: Scanpix

Šodien, 23. jūlijā, Cēsu pils parkā notiks sestie Ritma svētki. Dienas garumā apmeklētājus priecēs dažādas aktivitātes visai ģimenei, muzikāli interesanta programma, bet jo īpaši notikumi būs Portatīvais Skaņu parka orķestris, kā arī skatītāju un mūziķu kopīgi veidots Bungu aplis, norāda Ritma svētku projekta vadītāja Rebeka Gaiša-Vīksna.

Skaņu parka orķestris

Savā pastāvēšanas desmitgadē apvienība Pulsa efekts radošajā darbībā nereti ir izvēlējusies sarežģītus risinājumus – sadarbībā ar horeogrāfiem Gunti Spridzānu, Gintu Dancīti un Annu Ķirsi de Castello veidojusi ritma dejas izrādes, kopā ar uguns žonglieriem – dažādus uguns šovus, sadarbojoties ar vokāliem Leilu Alijevu, trio Limonāde, Elizabeti Zagorsku u.c. – performances festivāliem, Eirovīzijai, KHL sezonas atklāšanai Prāgā u.c. Šoreiz grupa sev izvirzījusi jaunu izaicinājumu – radījusi Portatīvo Skaņu parka orķestri, kurš uzstāsies Ritma svētku atklāšanā plkst. 12.00. Skaņu parkā dienas garumā šos un citus instrumentus varēs izmēģināt jebkurš interesents.

Video

Bungu aplis

Jau vairākus gadus Pulsa efekts vadītājs, pedagogs, Dzintars Vīksna vada atvērtos bungu apļus cilvēkiem ar vai bez priekšzināšanām pēc paša izstrādātas metodikas. Tā ir aktivitāte, kas vairo prieku, palīdz relaksēties un paver jaunus emociju apvāršņus. Par godu grupas desmitgadei Ritma svētkos Dzintars ar kolēģiem un citiem māksliniekiem vadīs lielo Bungu apli, kur aicināts piedalīties ikviens interesents plkst.16.30. Ideālā gadījumā interesenti aicināti piedalīties ar savu instrumentu, jebkādu bungu, perkusiju, šeikeri vai ko citu! Taču, ja nav sava instrumenta, uz vietas iespēju robežās tie tiks nodrošināti vai arī tos varēs pagatavot Instrumentu darbnīcā.

Meistarklases un ritma svētku mākslinieki

Šis gads solās būt īpašs arī Ritma svētku skatuves programmā. Mākslinieku rindās ar īpašām programmām būs ne tikai lieliskais balsu perkusiju pavēlnieks Gunārs Bītz, brazīļu ritmu grupa Samba de Riga, stepa karalienes Soul tap, bungu pavēlnieki The Clicks un Rick Feds, paši organizatori Pulsa efekts un Afropulss, bet arī Gvinejas ritmu un baleta grupa Sembe percussion. Starp mākslinieku performancēm uzstāsies mazākie bungotāji no Vilzēniem un Jaunpiebalgas, dejotāji TDA Katvari un dziedātāji, dejotāji no Cēsu 1.un 2. pamatskolas, veidojot t.s. ritmiskos tiltus svētku mākslinieciskā vadītāja Dzintara Vīksnas un horeogrāfa Ginta Dancīša vadībā.

Vairāk informācijas par Ritma svētkiem meklē festivāla mājaslapā!