Rīgas svētkus turpinās folkfestivāls, rokenrola koncerts un Krastu mačs

Pievienot komentāru
Rīgas svētkus turpinās folkfestivāls, rokenrola koncerts un Krastu mačs
Publicitātes foto

Ar folkfestivālu Spīķeru kvartālā, seniem Rīgas kuģiem, rokenrola koncertu 11. novembra krastmalā, ar Līvu dienu Vērmanes dārzā, ielu cirka mākslinieku priekšnesumiem, aktivitātēm renovētajos parkos – Ziedoņdārzā un Grīziņkalnā, kā arī ar bērnu, sporta pasākumiem un daudzveidīgu izklaides programmu risinās Rīgas svētku trešā diena.

16. augustā Spīķeru kvartālā notiks folkfestivāls, kas apmeklētājiem piedāvās gan zināmu, gan mazāk pazīstamu grupu no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas muzikālo sniegumu. Festivālu ieskandinās koncertuzvedums bērniem Kā zvēri Daugavu raka. Pēc koncertuzveduma iedzīvotājiem muzicēs pašmāju un ārzemju populāras folkmūzikas apvienības – Iļģi, Kokle, Brāļi un māsas, kā arī Malva & Kirsipu (Igaunija) un folkloras grupa Žemyna (Lietuva) u.c.

Visas dienas garumā, no plkst. 12.00 līdz 18.00 svētku apmeklētājiem būs iespēja aplūkot senās Rīgas kuģus, kas atradīsies iepretī festivāla norises vietai Daugavā, Daugavas promenādes piestātnē un arīdzan Doma laukumā, kur apskatei novietots vikingu kuģis Indriķis, kas darināts kā samazināta pasaules slavenākā Norvēģijā atrastā 9. gadsimta Osebergas vikingu kuģa replika.

Savukārt ar seno Latvijas teritorijas iedzīvotāju – lībiešu tradīcijām, mūziku, mūsu senču kultūru, ēdieniem un valodu varēs iepazīties Vērmanes dārzā – pasākumā Līvu diena.

Laukumā pie Sv. Pētera baznīcas darbosies Viduslaiku tirgus, kur Rīgas svētku apmeklētāji varēs vērot bruņinieku turnīrus, viduslaiku dejas un citas izklaides, uzzināt par viduslaiku rīdzinieku apģērbiem, rotām un bruņojumu. Pie viduslaiku tirdziņa darbosies bērnu rotaļu laukums, aicinot aktīvi līdzdarboties svētku mazos apmeklētājus. Turpinās darboties arī amatnieku tirgus Rīgas osta laiku lokos 11. novembra krastmalā.

Svētku trešajā dienā notiks arī vairāki koncerti. Folkmūzika skanēs Spīķeros, bet 11. novembra krastmalā svētku apmeklētājus priecēs rokenrola melodijas pasākumā Rīga dejo rokenrolu. Ziedoņdārzā iedzīvotājiem būs iespēja klausīties un vērot līksmu muzikālo programmu ceremonijorķestra Miers un bērziņš sniegumā. Orķestris savu priekšnesumu izpildīs, pārvietojoties pa parku uz īpaša orķestropēda. Uz Origo Summer Stage skatuves turpināsies koncertcikls Dziesmu tilti no sirds uz sirdi, Kultūras centrā Mazā ģilde iedzīvotājiem būs iespēja redzēt un dzirdēt Žana Batista Lulli operu Versaļas Grota, bet Rīgas Kongresu namā uzstāsies Nikolajs Ļekarevs un Moisejs Oglu kopā ar teātra Romem zvaigznēm. Savukārt Mežaparkā savus klausītājus gaida grupa BI -2.

Ģimenes ar bērniem svētdien gaida gan 11. novembra krastmalā, kur varēs vērot Lielās virves vilkšanas sacensības, amerikāņu auto izstādi, Lielo leļļu un talismanu parādi, gan Esplanādē, kur notiks ielu cirka mākslinieku izrādes un pasākums Laima – saldākā Rīgas iemītniece. Bērni kopā ar vecākiem aicināti uz Radošo izklaides ostu Citadele un uz renovēto Grīziņkalna parku, kur notiks pasākums Pa Vārnu ielas republikas pēdām ar kino, koncertu, radošām animācijas un tēlotājmākslas darbnīcām, kā arī izzinošu ekskursiju. Rīgas svētkos Kalnciema kvartālā bērni varēs vērot cirka studijas Folie (Igaunija) priekšnesumus. Tāpat ģimenes ar bērniem aicina apmeklēt muzejus, kuros apskatāmas izstādes, bet jo īpaši ģimenes gaidītas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, kur būs vēsturiski izzinoša ekskursija, fotosalons un aktivitātes, kas aicinās līdzdarboties. Arī 15. starptautiskais laikmetīgās un videomākslas festivāls Ūdensgabali svētdien aicina uz bērnu dienu, piedāvājot skatīties un arī veidot animācijas filmas.

Svētdien notiks arī daudzi sporta pasākumi, tostarp turpināsies diennakts basketbola turnīrs Krastu mačs, Rīgas kausa izcīņa pludmales cīņās, kā arī notiks sacensības florbolā, pludmales sēdvolejbolā, regbijā – touch rugby, burāšanā, skrituļslidošanā un airēšanā.

Ostas jubilejas gadā iedzīvotājiem ir iespēja iepazīt arī Rīgas vēsturiskos ģerboņus no pat 13. gadsimta līdz mūsdienām, kas attēloti svētku noformējumā pilsētā, pilsētas kanāla krastos no Operas tiltiņa līdz Krišjāņa Valdemāra ielas tiltiņam Vides objekta Svētku kuģis burās.

”Rīgas ostas 815. gadadiena ir iedvesmojusi arī Rīgas svētku dizaina tapšanu”, saka mākslinieks Egils Mednis, raksturojot svētku grafisko dizainu, ”Visi rīdzinieki ir salēkuši Rīgas baltajā sapņu buriniekā un devušies jautrā izbraucienā pa Daugavu. Rīgas gailis šogad ir nolēmis samierināties ar notikuma sacelto jezgu un vēro notiekošo no Doma baznīcas torņa”.

16. augustā sabiedriskais transports ir bez maksas.

Ar pasākumu programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē rigassvetki.lv.