Rīgas svētku plašākais pasākums gaidāms Daugavas krastā

Pievienot komentāru
Rīgas svētku plašākais pasākums gaidāms Daugavas krastā
Foto: LETA

Sestdien, 15. augustā, no plkst. 12.00 līdz 23.00 11. novembra krastmalā Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti uz vienu no vērienīgākajiem Rīgas svētku pasākumiem – Labdien, Rīga!

”Rīga ir viena no skaistākajām pasaules pilsētām – to pauž Vecrīgas baznīctorņi, plašie parki un Daugavas dāsnie ūdeņi, kas kā Latvijas dzīvības artērija ieplūst jūras sāļajos ūdeņos. Aicinām ikvienu uz mirkli apstāties dienas skrējienā, sajust svētku prieku un ar lepnumu sveicināt savu pilsētu – Labdien, Rīga!,” aicina Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības pārstāve Kristīne Lipenite.

11. novembra krastmalā gaidāma motospēkratu parāde Rīga Moto, Latvijas gada motocikls 2015 prezentācija, dragreiss Rīgas Kauss 2015 un motocikla būve. Ikvienu pārsteigs un priecēs aizraujošs motosporta kaskadieru cirka šovs Motociklistu lode (Krievija) un ūdens akrobātikas šovs. Jaunie Latvijas dzejnieki vizualizēs dzeju multimediālā performancē Stāsti par Rīgu, savukārt, Dzīvā tradīcija no Taipejas ikvienam ļaus ielūkoties sāls mīklas modelēšanā. Koncertprogrammā pašmāju grupas – Jauno Jāņu orķestris, Elektrofolk, čigānu folkmūzikas ansamblis Ame Roma un americana mūzikas stila pārstāvji Latvijā Flame And The Rolltones, kā arī ārzemju mūziķu uzstāšanās – alternatīvās ballītes grupa Freaks On Floor (Lietuva), pārsteidzošie ziemeļu kaimiņi I Wear* Experiment (Igaunija), enerģiskie ebreju un Balkānu mūzikas pārstāvji Pressburger Klezmer Band (Slovākija), poļu folkmūzikas grupa Warsaw Village Band (Polija) un atraktīvā mūsdienu folkmūzikas grupa Otava Yo (Krievija).

Svētku atmosfēru papildinās amatnieku tirgus Rīgas osta laiku lokos, kas šogad norisināsies 11. novembra krastmalā.

Vakara noslēgumā, plkst. 21.00, lielkoncerts Rīgas sirds – veltījums Rīgas Ostai 815 gadu jubilejā. Tā atskaņojumā piedalīsies solisti Aija Andrejeva, Aija Vītoliņa, Ieva Sutugova, Andris Ērglis, Daumants Kalniņš, Edvīns Zariņš, Gunārs Kalniņš, Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Ralfs Eilands, grupa Musiqq (Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris ), Rīgas kamerkoris Ave Sol un instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā. Koncertuzveduma mākslinieciskais vadītājs un diriģents Romāns Vanags. Pasākuma režisors Viktors Runtulis.

Pasākums Labdien, Rīga! noslēgsies ar svētku uguņošanu plkst. 23.00.

Ar pasākumu programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē rigassvetki.lv.