Rīgas bērnu un jauniešu centri oktobra sestdienās aicina iepazīt Eiropas valstis

0 Komentāru
Rīgas bērnu un jauniešu centri oktobra sestdienās aicina iepazīt Eiropas valstis
Foto: Inese Kalniņa

Šajā un nākamajās oktobra sestdienās Rīgas bērnu un jauniešu centri (BJC) aicina uz vērienīgu “Bērnu kultūras mēneša” pasākumu programmu, kas caur koncertiem, teātriem un radošajām nodarbībām ļaus iepazīt Eiropas valstu daudzveidību.

11. oktobrī Rīgas Jauno tehniķu centrā (Bauskas ielā 88) no plkst. 11.00 līdz 15.00 varēs iepazīt Luksemburgu. Centra pulciņu skolotāji apmeklētājiem būs sarūpējuši dažādas tematiskas viduslaiku nodarbes saistībā ar Luksemburgas vēsturi, paražām un simboliem.

BJC “Altona” (Altonavas ielā 6) no plkst. 12.00 līdz 17.00 apmeklētājus aicinās iepazīt Bulgāriju un Ungāriju, piedāvājot izstādi par abu valstu dabu, vēsturi un kultūru. Apmeklētāji varēs apgūt ungāru un bulgāru tautu deju soļus, radošajā darbnīcā izgatavot suvenīru, kas simbolizē šo zemju tautu daiļrades tradīcijas, piedalīties viktorīnā un nobaudīt nedaudz no abu šo valstu nacionālās virtuves.

BJC “Kurzeme” (Rīgas 69. vidusskolā, Imantas ielā 11A) no plkst. 12.00 līdz 17.00 varēs iepazīt Austriju un Spāniju. Notiks flamenko deju un ģitārspēles koncerti, spāņu tērpu skate, dalību spāņu tautas deju un kulinārijas meistarklasēs, bērnu rotaļās. Radošajās darbnīcās varēs veidot spāņu tautastērpu aksesuārus. Būs arī iespēja fotografēties spāņu tautastērpos, apmeklēt ”Mazo Mocarta mūzikas kafejnīcu”, baudīt Austrijas nacionālos konditorejas izstrādājumus, kā arī klausīties austriešu tautas un klasisko mūziku klavieru un flautu pavadījumā. Mēneša garumā apmeklējot četrus pasākumus bērnu un jauniešu centros un sakrājot attiecīgus zīmogus, iespējams laimēt balvas.

BJC “Laimīte” (Sarkandaugavas ielā 24) no plkst. 13.00 līdz 16.00. notiks radošā darbnīcā ”Mana Metropole”, kurā bērni un jaunieši no kartona varēs izgatavot pilsētas infrastruktūras objektu, kuru ar digitālo tehnoloģiju palīdzību ievietot datorspēlē. Datorspēlē ”Mana metropole” pilsētu vienlaikus papildinās Berlīnes, Sansebastjanas un Asenas bērni.

Visi pasākumi un aktivitātes centros pieejami bez maksas.

Īpaša pasākumu programma ģimenes sagaida arī muzejos. Mencendorfa namā sestdien plkst. 12.00 notiks nodarbība “Viena diena rīdzinieka dzīvē”. Sākot no plkst. 12.00, ģimenes ar bērniem tiek gaidītas arī radošajā darbnīcā ar ”Bikbuks” mākslinieci Aneti Melaci. Darbnīca notiks izstādē “KidsroomZOOM! Riga”, Alberta ielā 12-7, ieeja no Strēlnieku ielas puses. Izstāde un darbnīca norisināsies bez maksas. Plkst. 16.00 pamatskolas vecuma jaunieši aicināti uz nodarbību Stūra mājā, kur Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja pārstāve Anita Gailīte pastāstīs, kā eksponāti nonāk muzejos.

“Bērnu kultūras mēneša” pasākumu programma arī citos muzejos un kultūras iestādēs pieejama: riga2014.org/oktobris

0 Komentāru