Rīgā svinēs jaunā Božolē vīna ražas svētkus

Komentāri
Rīgā svinēs jaunā Božolē vīna ražas svētkus
(Foto: LETA)

Nākamnedēļ Rīgā notiks Božolē vīna jaunās ražas un franču kulinārijas vakars Beaujolais Nouveau 2014, kuru rīko Francijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Pasākums notiks 20. novembrī, un tajā pulcēsies vairāki simti uzņēmēju, diplomātu, politiķu un sabiedrisko darbinieku. Pasākuma viesiem ir iespēja nobaudīt jauno vīnu un Francijas virtuvei raksturīgus ēdienus. Šogad pasākums tiek rīkots sadarbībā ar viesnīcu Mercure Riga Centre Hotel.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Božolē ir novads Francijas vidienē starp Lionas un Makonas pilsētu. Francijā trešā novembra ceturtdiena ir pasludināta par jaunā Božolē vīna ražas svētkiem. Saskaņā ar tradīciju jauno vīnu nedrīkst pārdot pirms 15. novembra.

Beaujolais Nouveau mūsdienās svin ne tikai Francijā, bet visā pasaulē, piemēram, no 1982. gada Austrālijā, no 1985. gada – Japānā. Beidzamajos gados tradīcija ienākusi arī Latvijā. Božolē vīnu gatavo no Gamay šķirnes vīnogām, un patlaban tas ir starp pasaulē iecienītākajiem sarkanajiem vīniem.

Francijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras mērķis ir sekmēt Latvijas uzņēmēju un valdības pārstāvju izpratni par Francijas kultūras, biznesa niansēm, kā arī veicināt Latvijas un Francijas uzņēmumu savstarpējo sadarbību tirdzniecības, jaunu pakalpojumu un biznesa projektu radīšanā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl