Rīgā pirmo reizi notiks Hospitāļu ielas kaimiņu svētki

Pievienot komentāru
Rīgā pirmo reizi notiks Hospitāļu ielas kaimiņu svētki
Foto: Evija Trifanova, LETA ()

Lai iepazītu, saliedētu un iepriecinātu Brasas apkaimes iedzīvotājus, nākamnedēļ Rīgā notiks pirmie Hospitāļu ielas kaimiņu svētki.

Svētki notiks 14. septembrī no plkst. 16:00 līdz 21:00 Hospitāļu ielā, un to ietvaros būs iespējams izglītoties, izklaidēties, izsportoties, izzināt un uzzināt, baudīt mūziku un skatīt kino, norišu programmu iekrāso svētku rīkotāju pārstāve Inese Auziņa.

Hospitāļu ielas kaimiņu svētkus īpašus dara fakts, ka to radīšanā iesaistās paši apkaimes namu iedzīvotāji. Viņi uzņēmušies rūpes par ielas noformējuma radīšanu, aktivitāšu rīkošanu, radošo darbnīcu izstrādi un teritorijas uzpošanu.

Iepazīt Hospitāļu ielas vēsturi un arhitektūru varēs, piedaloties orientēšanās spēle “Hospitāļu ielas kultūras dārgumi”, kā arī pievienojoties kādai no Voldemāra Eihenbauma vadītajām ekskursiju grupām (plkst. 16:30 un plkst. 18:00) un noslēgumā noskatoties raidījumus “Ielas garumā” par Brasas apkaimes ielām.

Svētkus atklās Nacionālo bruņoto spēku orķestra muzikāls gājiens visas ielas garumā, īpašu noskaņu pasākumam piešķirs Valsts policijas zirgu patruļas klātbūtne un policijas dienesta suņu profesionālo iemaņu paraugdemonstrējumi. Varēs iepazīt Valsts policijas un Nacionālo bruņoto spēku darbu, aplūkot ieroču izstādi.

Svētku laikā varēs baudīt vairākus muzikālos priekšnesumus: Rīgas Golgātas baptistu draudzes koncertu, tautas mūziku folkloras kopas “Garataka” izpildījumā, jautrās bērnu ansambļa “Kukaiņi” dziesmas, indie mūziku grupas “Momend” izpildījumā undziesminieka Vara Vētras romances koncerta izskāņā pēc plkst. 20:00.

Bērnus izglītos zinātkāres centrs “Zili brīnumi”, kā arī būs iespēja spēlēt galda spēles, zīmēt, izdauzīties uzpūšamajās atrakcijās un izpausties dažādās radošās darbnīcās.

Aktīvos un sportiskos aicina Hospitāļu ielas 8 pagalms, kur būs gan ielu basketbola miniturnīrs, gan “Kustību skolas” stafetes, gan mobilā velodarbnīca “OpenBikes.org”.

Rīgas Golgāta baznīcas telpās tiks ierīkots lietoto mantu maiņas un ziedošanas punkts, kur varēs nodot mantas, kas noderēs ģimenēm ar bērniem – apģērbus, apavus, rotaļlietas, grāmatas un citus sadzīves priekšmetus.

Lai drošāk baudītu svētkus no 15:30 līdz 21:30 būs slēgta satiksme Hospitāļu ielā posmā no Zirņu līdz Kareivju ielai.

Svētkus organizē nodibinājums “Kultūras darbnīca”, kas apvieno dažus Hospitāļu ielas aktīvākos iedzīvotājus.

Visi Hospitāļu ielas kaimiņu svētku pasākumi apmeklētājiem ir pieejami bez maksas.

Ar jaunākajām pasākuma ziņām kā arī pilnu programmu un karti var iepazīties interneta vietnē: facebook.com/hospitalusvetki