Rīgā notiks velorollinga karnevāls un sacensības

Komentāri
Rīgā notiks velorollinga karnevāls un sacensības
Publicitātes foto

Svētdien, 31.augustā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros Uzvaras laukuma trasē, Uzvaras bulvārī 15, norisināsies Rīgas velorollinga karnevāls un sacensības, informē Nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Velorollings ir ziemas skijoringam radniecīgs sporta veids, kas apvieno riteņbraukšanas, skriteļošanas un skeitošanas elementus. Svarīgākie šī sporta atribūti ir no 2 līdz 3 metru gara kontaktvirve, kas savieno riteni ar skriteļslidotāju vai skeitotāju. Kā drošības ekipējums ir nepieciešama ķivere, kā arī elkoņu un ceļgalu sargi.

Pasākuma demokrātiskais raksturs nodrošina dalības iespēju katram skrituļslidu vai skrituļdēļa vadītājam kopā ar draugu – velopilotu, ņemot līdzi līdz trīs metrus garu kontaktsasaiti, jo tiešs kontakts abu apkalpes dalībnieku starpā nav atļauts. Līdzbraucējiem ieteicamas veloķiveres un apģērba vai aizsargu segti ceļgali un elkoņi. 500 metrīgais trases aplis būs jāveic vairākas reizes atkarībā no ekipāžu klases. Karnevāla programmā notiks gan masku parādes braucieni, gan konkurss. Šogad pirmo reizi būs vērojama arī pilnīgi jauna apkalpju klase ar elektrodivriteņu pilotiem, kuru ātrums un iespējas sāk līdzināties motocikliem. Dalībnieku vecums nav ierobežots.

Velorollinga organizatori, Tehniskās jaunrades nams ”Annas 2” cer, ka šis sporta veids bagātinās tradicionālo tautas velosacensību kultūras pieredzi, kā arī veicinās bērnu un jauniešu lietderīgu atpūtu brīvajā laikā.

Ar sacensību nolikumu ir iespējams iepazīties: ritenvasara.lv/uploads/nolikumi/2014/36_veloturnira-rollinga_nolikums.pdf

Velorollinga karnevāla un sacensību sākums plkst.11:00. Ieeja bez maksas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl